Renault kończy swój udział w Formule E

Rozmiar tesktu A A A
-
Renault kończy swój udział w Formule E
Francuska marka Renault kończy swój udział w Formule E pod koniec czwartego sezonu. Renault chce w ten sposób przerzucić zasoby na F1, w której nie wiedzie się tej marce od dłuższego czasu. Oznacza to także wycofanie się Renault jako tytularny sponsor tej dyscypliny. Francuska marka przeciągu trzech jak na razie zakończonych sezonów zdobyła tytuł dwa razy. W trzecim sezonie Renault zdobył tylko mistrzostwo w klasyfikacji konstruktorów. Najlepszym kierowcą był L. Di Grasii, który jechał w samochodzie Audi. Na drugim miejscu znalazł się kierowca Renault Szwajcar S. Buemi. Miejsce po Renault nie pozostało na długo wolne, swoją chęć zgłosiła japońska marka Nissan. Będzie się ona ścigać w Formule E od piątego sezonu i będzie pierwszą marką w tej dyscyplinie z Azji.


Fot. Renault

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-10-29 13:10:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Renault-konczy-swoj-udzial-w-Formule-E

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt