Samochód z otwartym oprogramowaniem na targach CES 2017

Rozmiar tesktu A A A
-
Samochód z otwartym oprogramowaniem na targach CES 2017
Tak jak wielu innych producentów samochodów tak też grupa Renault pojawiła się na tegorocznych targach CES 2017. Wraz z francuskim potentatem motoryzacyjnym na stanowisku pojawili się firmy współpracujące takie jak ARM, OSVehicle, Pilot i Sensoria. Z każdym z tych partnerów grupa Renault rozwija lub też będzie rozwijać projekty, które mają raz jeszcze ułatwić i skomputeryzować obszar życia. Jednym z takich projektów to samochód bazujący na otwarty oprogramowaniu prowadzony przez OSVehicle oraz ARM. Do tego użyty został model Renault Twizy i platforma POM (Platform Open Mind). Pozwalające na dowolnym modyfikowaniu i rozwijaniu własnych rozwiązań z zakresu mobilności, autonomii prowadzenia i multimedialności. Renault wraz z firmą Sensoria, które między innymi stworzyła T-shirt mierzący tętno, teraz zabiorą się za rozwój specjalnych skarpetek pozwalające rejestrować ruch stopy. Rozwiązanie to ma się przede wszystkim przydać w sporcie motorowym gdzie bardzo ważna jest właśnie praca nóg. Dzięki zdobytym danom będzie można analizować błędy jakie kierowca popełnia w danych odcinkach trasy. Z firmą Pilot, grupa Renault opracowała specjalny kabel do ładowania samochodów elektrycznych, w zależności od poziomu przesyłu prądu do ładującego się pojazd. Przewód ten pulsuje w odpowiednich odcinkach światłem. Pozwala to na łatwe sprawdzenie w jakim zakresie naładowany jest samochód.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-08 11:46:06
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Samochod-z-otwartym-oprogramowaniem-na-targach-CES-2017

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt