Audi przenosi model A5 z toru na ulicę

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi przenosi model A5 z toru na ulicę
Każdy producent samochodowy od czasu do czasu wydaje specjalne limitowane serie swoich modeli. Nie jest inaczej także w wypadku niemieckiego producenta Audi. Po bardzo udanym sezonie DTM, Audi przenosi swoje torowe Coupe A5 na ulicę. Limitowana seria wyprodukowana zostanie wyłącznie w nakładzie 50 sztuk. Samochód będzie kosztować 74.540 Euro i znajdzie się w sprzedaży już pod koniec października.


Fot. Audi

Dwudrzwiowe Coupe A5 DTM selection napędzane będzie poprzez 3 litrowy silnik turbodiesel TDI o mocy 245 KM i maksymalnym momencie obrotowym 580 Nm. Do 100 km/h będzie przyspieszać w 5,9 sekund. Mocą i obrotami zarządzać będzie siedmiobiegowa automatyczna skrzynia S-tronic. Cała moc jednostki będzie trafiać na ulicę poprzez wszystkie cztery koła. Średnie spalanie na 100 km ma w tej wersji wynosić zaledwie 6.3l.

Fot. Audi

Nadwozie Audi A5 DTM selection dostępne będzie wyłącznie w czerwonym kolorze z dodatkowymi ozdobami, które mają na celu wyróżnić samochód z pośród masy. Kolejnym wyróżniającym elementem to 20” sportowe felgi, które nadają dodatkowej dynamiki całej konstrukcji. Powiększone wloty powietrza oraz ich nowa struktura wydobywają sportową duszę z tej limitowanej serii. Wbudowane oświetlenie w drzwiach, w momencie ich otwarcia, podświetlają powierzchnię napisem DTM. Tak jak na zewnątrz wewnątrz dużą rolę odgrywa czerwony odcień. Znajduje się on nie tylko w przeszyciach, ale także w środkowej konsoli oraz w plecach kubełkowych foteli.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-14 23:30:26
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-przenosi-model-A5-z-toru-na-ulice

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt