Mocna ofensywa ulepszonych modeli ze strony Jeepa

Rozmiar tesktu A A A
-
Mocna ofensywa ulepszonych modeli ze strony Jeepa
Wraz z otwarciem bram Targów w Genewie, 5 marca zaprezentowane zostaną europejskie wersje najlepiej sprzedających się modeli marki Jeep. Mimo trudnej sytuacji na rynku samochodowym, istnieją marki, które nie tylko radzą sobie dobrze, lecz nawet bardzo dobrze. Jedną z nich jest Jeep, który w 2012 roku mógł się pochwalić wzrostem nabywców swoich produktów na poziomie 20%.


W Genewie zobaczymy w sumie 3 premiery tego producenta. Będą nimi nowy Grand Cherokee, Compass oraz specjalna edycja na 10-lecie Wranglera.Model Grand Cherokee w latach 90 został praktycznie prekursorem dla aktualnie najlepiej i najszybciej rozwijającego się segmentu samochodów użytkowo-terenowych. Model oznaczony MY2014 otrzymał kilka poprawek wizualnych. Każda wersja wyposażeniowa będzie się od siebie odróżniać nie tylko oznaczeniem, ale także wizualnymi aspektami, tak więc od razu będzie widać, jaką wersję się wybrało. Seryjnie każdy model będzie posiadać bi-kseonowe reflektory z dodatkowymi światłami do jazdy dziennej, wykonane w technologi LED. Wymienione zostały także wzory obręczy aluminiowych oraz paleta kolorów lakieru.

Wnętrze nowej odsłony Jeep'a Grand Cherokee zyskało wyższy poziom jakości. Przyczyniają się do tego nowe materiały oraz indywidualnie dobrane elementy. Modyfikacji uległ dotykowy, 8,4” ekran dotykowy, wyposażony w system Uconnect, który umieszczony został w centralnej części konsoli. Pod nią znajduje się konsola do obsługi audio i klimatyzacji.

Idealny dzięki wewnątrz samochodu zapewnia między innymi 19 12-kanałowych głośników, które razem wzięte dają moc 825W. Dzięki temu jakość audio reprezentuje poziom High Definition. Najwyższe wersje wyposażone będą standardowo wyposażone w GPS.

Pod maską znalazła się nowa, 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów. Dzięki niej samochód jest jeszcze bardziej ekonomiczny i precyzyjny. Nowa przekładnia będzie dostępna zarówno w oszczędnym dieslu V6, jak też bardziej sportowej wersji benzynowej V8. Nowa przekładnia będzie posiadać ponadto EcoMode, co przyczyni się do bardziej ekonomicznej jazdy, kosztem mocy. Przycisk będzie znajdować się na konsoli centralnej, gotowy do użycia w każdym momencie jazdy.

Samochód zaprezentowany podczas targów, w sprzedaży pojawi się w trzecim kwartale tego roku.Druga premiera nowej odsłony Jeep'a - Compas - wprowadza przede wszystkim zmiany pod maską. Podobnie jak Grand Cherokee, mały brat Compas otrzyma nową przekładnię, tyle, że 6-stopniową. Będzie ona dostępna w dwóch silnikach benzynowych [[???]] ( 156 KM ) oraz 2,4-litrowym ( 170 KM ). Obniżenie spalania widoczne jest przede wszystkim podczas jazdy na autostradzie, gdzie zmniejszone obroty pozytywnie wpływają na spalanie.

Optyczne modyfikacje w nowym Compasie widać przede wszystkim w atrapie chłodnicy. W wersji Limited dodatkowo grill został wypełniony srebrzystą siatką. Kolejna modyfikacja, to bardziej przyciemnione tylne klosze. Nowością są także 18” aluminiowe felgi. Wewnątrz zmiany też są raczej skąpe. Skoncentrowano się głównie na przestrzeni wokół podłokietnika, gdzie elementy zostały wykończone chromem. Kolejna modyfikacja, to przebudowane zestawy wskaźników.W nowym Jeepie Compas podniesiony został także poziom bezpieczeństwa. W wersji podstawowej dostępne będą fotelowe poduszki powietrzne, a w dodatkowej opcji wspomaganie podczas parkowania.Ostatnią premierą amerykańskiego producenta będzie wersja limitowana Jeep Wrangler Rubikon. Model będzie dostępny z jednym z dwóch silników. Do wyboru będzie 2.8-litrowy, 200-konny ub alternatywnie 3.6 litrowa jednostka V6 o mocy 286KM. Samochód będzie dostępny jako wersja dwu- lub czterodzrwiowa. Mały offroader będzie wyróżniać się spośród masy między innymi 17-calowymi, czarnymi, polerowanymi felgami aluminiowymi. Kolejnym elementem będą także czerwone fotele z haftowanym logo Rubicon 10th.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-03-05 22:46:36
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mocna-ofensywa-ulepszonych-modeli-ze-strony-Jeepa

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt