Seat Arona samochód idealny do miasta

Rozmiar tesktu A A A
-
Seat Arona samochód idealny do miasta
Seat Arona to najnowszy model hiszpańskiego producenta Seat. Samochód ten niebawem wyjedzie na nasze ulicę. Seat przygotował na nasz rynek pięć wersji wyposażeniowych i przy tym bogatą gamę ekologicznych i dynamiczne silników. Jak to ma miejsce w innych modelach tak też Seat Arona oferowane będzie w wariantach Reference, Style, FR oraz Xcellence. Dodatkowo dochodzi jeszcze wersja Full LED. Auto oparte zostało o te same rozwiązania konstrukcyjne co bestseller Seat Ibiza w tym platformę MQB A0. Dzięki temu klienci mogą liczyć na wysoki komfort oraz bardzo dobre prowadzenie auta. Do tego nie brakuje także licznych praktycznych rozwiązań znajdujące idealne zastosowanie w mieście.


Fot. Seat

Podstawową jednostką w tym modelu będzie ekologiczny trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1.0l i mocy 95 KM. Do tego dochodzi jeszcze 5 biegowa manualna przekładnia. Sprint do 100 km/h zajmie tej wersji silnikowe 11,6 sekundy. Dużo szybciej prędkość tą uzyska 115 konny wariant tej jednostki, w przypadku 6 biegowej manualnej przekładni prędkość tą można uzyskać już w 9,8 sekundy. Wybierając jednak automatyczną przekładnię DSG czas ten wynosi zaledwie 10 sekund.

Fot. Seat

Pod koniec 2017 roku oferta poszerzona zostanie o kolejną jednostkę benzynową. Tym razem pod maskę Seat Arona trafi najnowszy silnik stworzony przez Volkswagena 1.5l TSI Evo. Jednostka ta dysponuje mocą 150 KM i dostępna będzie tylko i wyłącznie w sportowej wersji samochodu FR. Silnik ten wyposażony jest w funkcje wyłączania cylindra podczas jazdy gdy brakuje zapotrzebowania na więcej mocy. Dzięki czemu średnie spalanie może wynosić nawet 5,1l na 100 km.

Fot. Seat

W ofercie silników nie zabraknie także jednostek wysokoprężnych. Obie które znajdują się w ofercie samochodu oparte będą o tą samą 1.6l konstrukcję TDI. Jedna dysponować będzie mocą 95 KM, druga 115 KM. Pierwsza z nich oferowana będzie z 5 biegową manualną lub 7 biegową automatyczną DSG skrzynią. Mocniejszy wariant wyłącznie z 6 biegową manualną przekładnią. Mimo że samochód posiada duży prześwit i należy do crossoverów, w ofercie zabraknie napędu na wszystkie cztery koła. Samochód ten ma być przeznaczony dla młodych klientów mieszkających w miastach.

Fot. Seat

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-11-06 22:30:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Seat-Arona-samochod-idealny-do-miasta

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt