Skoda Superb Kombi, jeszcze bardziej Superb

Rozmiar tesktu A A A
-
Skoda Superb Kombi, jeszcze bardziej Superb
Skoda Superb Kombi, jeszcze bardziej Superb.

Na przełomie stycznia i lutego roku 2010 do polskich salonów trafiła nowa Skoda Superb Kombi, producent reklamuje ją hasłem „jeszcze bardziej Superb” Najtańsza wersja kosztuje 84 000zł zaś za najdroższy model trzeba zapłacić 177 000zł. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle konkurencyjna cena jak na samochód tej klasy.

Design

Skoda Superb Kombi charakteryzuje się bardzo obszernym wnętrzem, jestem pewien że nie zabraknie w niej miejsca dla pięcioosobowej rodziny i sporej ilości bagaży. Skoda idzie w podobnym kierunku do Audi kilka lat temu, a dokładniej projektuje swoje modele lekko modyfikując jedną ideę charakterystycznego przodu pojazdu. Z jeden strony jest to dobre ponieważ nikt nie pomyli Skody z innym samochodem, ale z drugiej strony nie sądzę aby właściciel Superba chciałby zostać przez przypadek pomylony z właścicielem Fabii. Linia boczna Superba jest bardzo opływowa i nadaje nutę sportowego charakteru. Niesamowite wrażenie robi wielki, przeszklony dach.

Wnętrze

We wnętrzu idealnym rozwiązaniem wydaje mi się połączenie ciemnego koloru deski rozdzielczej z jasną, kremową tapicerką. W oczy rzuca się elegancka wielofunkcyjna kierownica oraz duży kolorowy wyświetlacz na konsoli centralnej. Osobiście nie podobają mi się pseudo drewniane wstawki na desce rozdzielczej oraz drzwiach, to rozwiązanie znajduje jednak równie wielu przeciwników jak i zwolenników a o gustach nie ma sensu dyskutować. Wnętrze nowego Superba jest luksusowe i zachęca do wybrania się w jak najdłuższą podróż, jakość wykończenia nie odbiega od rynkowych gigantów takich jak Volkswagen Passat czy nawet Audi A6.

Silniki

Jeśli chodzi o silniki i wyposażenie to możemy wybierać z pośród czterech wersji wyposażenia tj. Comfort, Ambition, Elegance, Platinum oraz z pośród pięciu jednostek napędowych takich jak:

1.4 TSI, 125KM,
1.8 TSI, 160KM,
3.6 FSI, V6, 260KM,
2.0 TDI, 140KM, na tradycyjnych pompowtryskiwaczach,
2.0 TDI, 170KM, oparta na bezpośrednim wtrysku Common Rail.

Podsumowanie

Nowy model Skody Superb Kombi według mnie jak najbardziej pasuje do przesłania reklamy „jeszcze bardziej Superb” Jest to jedna z najlepszych konstrukcji na rynku, posiada nieskazitelną klasyczną linię, bardzo dobre wyposażenie, silniki oraz wykończenie wnętrza. Ostatnia część wyrafinowanej układanki Skody to konkurencyjna cena. Zachęcam każdą osobę która poszukuje auta tej klasy do bliższego zapoznania się z ofertą Superba.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-03-15 20:03:08
Tutaj możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/Skoda_Superb_Kombi_jeszcze_bardziej_Superb

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt