Łukjaniuk wygrywa 76 Rajd Polski

Rozmiar tesktu A A A
-
Rosyjski kierowca Aleksiej Łukjaniuk w swoim Citroen C3 R5 zwycięża w 76 Rajdzie Polski. Mimo tego na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej pozostaje Łukasz Habej ( Skoda Fabia R5 ), który wywalczył trzecie miejsce podczas zawodów. Pomiędzy Rosjaninem, a Polakiem znalazł się na drugim miejscu Fin Jari Huttenen ( Hyundai i20 R5 ). Rajd rozpoczął się od nie małej niespodzianki, rundę kwalifikacyjną wygrał 27 letni Cech Filip Mares w swoim Skoda Fabia R5. Zwycięzca całej rundy Łukjaniuk był drugi, trzecie miejsce zajął Mikołaj Marczyk w swoim Skoda Fabia R5. Aktualny obrońca pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej Łukasz Habej wywalczył zaledwie 12 miejsce.