Trzeci wyścig nowego sezonu F1 dla Niemca Sebastian Vettel

Rozmiar tesktu A A A
-
Trzeci wyścig nowego sezonu F1 dla Niemca Sebastian Vettel
Niemiecki kierowca wygrał po raz 44 w serii wyścigowej F1. Dzięki temu umocnił się w roli lidera. Jego najgroźniejszy rywal Lewis Hamilton zajął drugie miejsce ze stratą ponad 6 sekund. Na trzecim ostatnim miejscu na podium znalazł się startujący z pierwszego miejsca Valtteri Bottas. Startujący z trzeciego miejsca Sebastain Vettel już podczas rozpoczęcia wyścigu był w stanie pokonać Lewis Hamiltona. Jednak dla niemieckiego kierowca był to także mocno szczęśliwy wyścig. Podczas zjazdu Vettela do serwisowej alejki na trasie wydarzył się wypadek. Na torze pojawił się Safety Car, co mocna spowolniło konkurencję. Niemiecki kierowca mógł powrócić na tor tuż na Bottasem, którego w późniejszej fazie rywalizacji bez większego problemu ominął. Do tego doszła jeszcze kara pięciusekundowa Hamiltona. Poza podium trzeciego wyścigu tego sezonu, który miał miejsce w Bahrajnie znalazł się drugi kierowca Ferrari, Kimi Raikkonen. W klasyfikacji generalnej Hamilton traci do Vettel 7 punktów. Niemiec aktualnie ma 68 punktów. Hamilton na swoim koncie ma 61 punktów. Kolejny wyścig będzie miał miejsce teraz w Rosji już 28-30 kwietnia.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-04-16 23:12:18
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Trzeci-wyscig-nowego-sezonu-F1-dla-Niemca-Sebastian-Vettel

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt