Skoda Fabia z nowym silnikiem benzynowym

Rozmiar tesktu A A A
-
Skoda Fabia z nowym silnikiem benzynowym
W ofercie modeli Skoda Fabia oraz Skoda Fabia Combi pojawi się niebawem nowa benzynowa jednostka napędowa. Premiera silnika nastąpi podczas targów w Genewie, które rozpoczną się już 7 marca. Jest to przy okazji kolejna premiera czeskiego producenta przewidziana na te targi. Nowa jednostka napędowa TSI zasilana benzyną o pojemności 1.0l oferowana będzie w dwóch wariantach mocy, 95 KM oraz 110 KM. Zastąpi ona dotychczasowy silnik o pojemności 1.2l oferując więcej mocy przy mniejszym zużyciu paliwa nawet o 6%. Podstawowa wersja o mocy 95 KM oferować będzie maksymalny moment obrotowy na poziomie 160 Nm i współpracować będzie do tego z 5 biegową manualną przekładnią. Drugi wariant silnika osiąga 200 Nm, a skrzynia biegów posiadać będzie 6 przełożeń. Opcjonalnie silnik oferowany będzie także z automatyczną 7 biegową skrzynią biegów DSG wyposażoną w dwa sprzęgła. Podstawowa wersja silnika pozwoli Skoda Fabia osiągnąć 100 km/h na liczniku po 10,6 sekundach w przypadku mocniejszej odmiany czas ten spada do 9,5 sekund. W przypadku modelu Skoda Fabia Combi czasy te wyglądają następująco 10,8 sekund wobec 9,6 sekund.


Fot. Skoda

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-01 18:24:33
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Skoda-Fabia-z-nowym-silnikiem-benzynowym

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt