Jaguar F-Type - powrót do historii

Rozmiar tesktu A A A
-
Jaguar F-Type - powrót do historii
27 września, na targach w Paryżu, zaprezentowane zostanie najnowsze dziecko producenta spod znaku drapieżnego kota. Jaguar F-type stanowi powrót do segmentu, w którym kilkanaście lat temu brytyjski producent świętował swoje największe sukcesy, z sukcesem go współtworząc.


Sercem nowego F-type będzie jeden z 3 silników benzynowych. Dostępne będą turbodoładowane 3.0-litrowe jednostki V6, o mocy 340 KM lub 380 KM; lecz najmocniejszą pozycję będzie stanowić motor V8. Wszystkie silniki będą wyposażone w 8-stopniowe, automatyczne skrzynie biegów. Cała moc będzie przekazywana na tylnie koła. Ponadto w każdym z silników znajdzie zastowanie technologia Start/Stop.

Po przemierze we wrześniu, na pierwsze modele trzeba nam będzie poczekać na środek następnego roku. Wtedy właśnie model trafi do salonów. Twarzą promującą nowego Jaguara, będzie piosenkarka i autorka tekstów - Lana Del Rey. Gwiazda takich przebojów, jak np. „Born to die”.

Podczas projektowania 2-miejscowego, nowego roadstara tego brytyjskiego producenta, zostało wykonanych ponad pół miliona pojedynczych wirtualnych analiz. Stanowi to ponad 300 terabajtów danych. Gdyby przeliczyć to na parametry testów "live", ilość samochodów do nich potrzebna zatamowałaby połowę brytyjskich autostrad.

Nowy Jaguar F-Type zapowiada się naprawdę ciekawie, a ponadto pokazuje, że natrudniejsze chwile po sprzedaży przez Forda do Tata Motors, ma już za sobą.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-08-22 20:18:09
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Jaguar-F-Type-powrot-do-historii

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt