Start nowego rozdziału w historii najmniejszego z Citroenów

Rozmiar tesktu A A A
-
Start nowego rozdziału w historii najmniejszego z Citroenów
Premiera wersji koncepcyjnej nowej generacji Citroena odbyła się podczas niedawnych targów w Szwajcarii. W Paryżu zaprezentowana zostanie pełna uliczna wersja w swojej całej okazałości. Samochód po raz pierwszy zadebiutował w 2005 roku, dotychczas udało się sprzedać go w nakładzie przekraczający 780 tyś egzemplarzy. Wymagania co do sukcesu sprzedażowego będą tak więc bardzo wysokie.


Fot. Citroen

Stylistycznie nowy Citroen C1 porzucił mało miejski design i przyjął bardziej energiczną linię. Dzięki połączeniu nie wysokich, a płaskich podłużnych świateł, znanych z aktualnej generacji C4 wraz z dużymi okrągłymi reflektorami samochód prezentuje się bardzo świeżo. Dodatkowych waloru nadają mu także horyzontalne światłą do jazdy dziennej, umieszczone w dolnej zewnętrznej krawędzi zderzaka.

Fot. Citroen

Samochód będzie występował w dwóch nadwoziach. Nowy Citroen C1 będzie dostępny zarówno jako 3 i 5 drzwiowy wariant. Dodatkowo będzie można go wyposażyć w otwierany panoramiczny dach. Wymiary samochodu to 3.46m długości, 1.62m szerokości, 1.45 wysokości oraz rozstaw osi 2.34m długości. Podstawowa pojemność bagażnika wynosi 196l, w przypadku złożenia tylnych siedzeń wzrasta ona do 780l.

Fot. Citroen

Nowy Citroen C1 występować będzie w trzech wersjach silnikowych. Przy czym jedna będzie się różnić wyłącznie technologicznie. Podstawową jednostką napędową będzie stanowił 3 cylindrowy silnik o pojemności 1 litra i mocy 70KM. Moment obrotowy w tym wypadku będzie wynosił 96Nm. Drugi z napędów to ten sam co wymieniony, tyle że wzbogacony o system Start&Stop. Trzeci wariant i zarazem najsilniejszy to 1.2 litrowa jednostka o mocy 82KM, z momentem obrotowym wynoszącym 116 Nm. Wszystkie silniki napędzane są benzyną.

Fot. Citroen

Technologicznie samochód wprowadzony został do aktualnych trendów. Samochód może zostać wyposażony w nad wymiar duży, jak na ten segment, 7 calowy dotykowy kolorowy ekran o nazwie Mirror Screen. Dzięki specjalnej aplikacji na smartphona, można będzie wyświetlać całą zawartość telefonu na tym właśnie ekranie i korzystać ze wszystkich aplikacji które mamy na nim zainstalowane. Dostępna jest także kamera do parkowania. Obraz dzięki dużemu ekranu jest wyraźny i pozwala na łatwą nawigację nawet w trudnych warunkach.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-09-29 06:44:23
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Start-nowego-rozdzialu-w-historii-najmniejszego-z-Citroenow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt