Szykuje się powrót BMW do Le Mans wraz z premierą

Rozmiar tesktu A A A
-
Szykuje się powrót BMW do Le Mans wraz z premierą
Niemiecki producent przygotowuje się na wielki powrót na legendarny tor wyścigowy w Le Mans. Specjalnie przygotowany model BMW serii 8 Coupe wystąpi podczas tegorocznej edycji 24 godzinnego wyścigu ( WEC ). Najnowszy model BMW poznamy na dzień przed tym ważnym wyścigiem, 15 czerwca. Auto powstawało równolegle z wersją BMW M8 GTE, które przeznaczone jest na tor wyścigowy. Auto w torowej wersji miało już szanse pokazać się z dobrej strony w tym roku, podczas takich wyścigów Spa-Francorchams w Belgii oraz IMSA WeatherTech SportsCar Championship w USA. Pod maską debiutującej ulicznej wersji BMW 8 Coupe na pokładzie znajdzie się zmodyfikowana jednostka V8. Pełne oznaczenie modelu będzie brzmieć BMW M850i xDrive Coupe. Silnik o mocy 530 KM będzie dysponować maksymalnym momentem obrotowym o wartości 750 Nm. Wobec poprzedniej generacji tego silnika jest to wynik większy aż o 68 KM mocy oraz 100 Nm. Moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła poprzez 8 biegową automatyczną przekładnię.


Fot. BMW

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-05-20 10:00:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Szykuje-sie-powrot-BMW-do-Le-Mans-wraz-z-premiera

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt