Toyota Avensis walka o pierwsze miejsce

Rozmiar tesktu A A A
-
Toyota Avensis walka o pierwsze miejsce
Toyota nie może być spokojna o podium wśród najlepiej sprzedających się marek na świecie. Japoński producent czuje już na plecach oddech niemieckiego VW. Aby jednak utrzymać pałeczkę, firma z kraju kwitnącej wiśni w krótkim czasie wprowadziła modyfikacje w kilku kluczowych modelach i "szlagierach sprzedażowych". Jednym z tych pojazdów jest Avensis. Po niespełna 3 latach od debiutu, w aktualnie sprzedawanej wersji Toyota postanowiła nieco odświeżyć ten model.


Moda na sportowe akcenty

Pod względem wymiarów Avensis nie uległ zmianie, jednak nowo zaprojektowana obudowa prezentuje się bardziej ekskluzywnie, niż wcześniejszej. Nowy model zyskał także bardziej sportowego ducha. Widać to miedzy innymi po zmienionym grillu, który został u góry i dołu zmniejszony, przez co wloty powietrza są większe. Mocne i duże reflektory, obok szerszego grilla, podkreślają elegancką linię pojazdu. Szczegóły, takie jak wbudowane światła do jazdy dziennej, dają wrażenie, iż samochód jest bardziej dynamiczny i płaski.

Zmiany dotknęły nowej Toyoty Avensis także w tylnej części. Różnice na pierwszy rzut oka widać w zmienionym tylnym zderzaku i ułożeniu świateł, dzięki któremu samochód jest bardziej widoczny dla nadjeżdżających kierowców.

Wewnątrz ekskluzywnie

Komfortowe, obszerne i użyteczne wnętrze Avensisa, otrzymuje w swojej nowej odsłonie jeszcze lepsze jakościowo materiały. Model został też wzbogacony o najnowsze systemy tej marki, jak Infoteiment (do zarządzania informacjami i rozrywką) oraz Toyota Touch, Touch&Go i Touch&Go Plus. Tablica rozdzielcza pokryta została nowym materiałem, który wzmacnia poczucie jakości i komfortu. Przyciski i pokrętła ułożono tak, aby były łatwo dostępne, a środkowe wloty powierza pokryto tym samym metalicznym materiałem, co środkowa konsola.

Toyota Touch, Touch & Go i Touch & Go Plus

Waga designu w samochodach przestaje powoli odgrywać główną rolę, przechodząc na drugi plan. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia są teraz systemy poprawiające samopoczucie i zapewniające rozrywkę podczas podróży. W Toyocię ten dział ma usprawnić system Touch, dostępny obecnie w 3 wersjach. Jak sama nazwa wskazuje, sterowany jest poprzez dotyk. Wersje różnią się tylko i wyłącznie pakietem dodatkowych funkcji. Tak więc w systemie Touch & Go mamy już wbudowaną nawigację, dostęp do Google i obsługę poprzez mowę. W najwyższej wersji Touch & Go Plus dodatkowo znajdziemy możliwość odbierania i wysyłania maili - wszystko sterowane głosem. Ponadto komputer potrafi rozpoznać muzykę, której lubimy słuchać i proponuje nam kolejne, podobnie brzmiące kawałki.

Ekonomicznie i dynamicznie

Nowy Avensis będzie dostępny z 5 silnikami, które zostały odpowiednio dobrane według wymagań grupy docelowej. Wśród nich są 2 benzynowe i 3 wysokoprężne.

W benzynach dostępne silniki to 1.6 o mocy 124 KM i 1.8 - 147KM. Jednostki wysokoprężne z kolei, to 2.0 D-4D, o mocy takiej, jak w najsłabszej benzynie - 124 KM. Nieco mocniejszy 2.2 D-4D, to już 150KM i 177KM D-CAT. W silniku 2.2 D-4D, o mocy 150KM, do wyboru jest 6-biegowa przekładnia automatyczna. Natomiast 1.8-litrowy motor benzynowy może zostać wyposażony w skrzynię Multidrive S.

Prymus w swojej klasie

W dzisiejszych czasach w samochodach najważniejszym elementem stała się elektronika i jej funkcjonalność, dla uprzyjemnienia czasu spędzonego podczas długich podróży, również w korkach. Toyota widzi potrzeby klientów i wychodzi im naprzeciw. Przeciętny Kowalski lubi prosty w obsłudze samochód, nawet jeśli będzie musiał za niego zapłacić trochę więcej. Avensis jest dobrym kompromisem pomiędzy ceną a jakością. Wartość modelu podstawowego jest jedną z najwyższych w tym segmencie i klasie, jednak to, co otrzymujemy w zamian, jest warte tych pieniędzy. Nowy model Toyoty sprawdzi się dobrze w roli rodzinnego samochodu na wyjazdy, ale również jako ekskluzywny samochód reprezentacyjny. Avensis pojawi się w salonach na początku przyszłego roku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2011-11-11 13:50:42
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Toyota_Avensis_walka_o_pierwsze_miejsce

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt