Volvo stawia na własne silniki

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo stawia na własne silniki
Szwedzka marka kolejną ważną część w swoich samochodach będzie wytwarzać we własnym zakresie. Od kwietnia tego roku z obiegu wychodzą ostatnie dwie obce jednostki. Przez wiele lat pod maskami modeli Volvo przewijały się napędy przeróżnych producentów takich jak PSA, Ford, Volkswagen jak też Renault. Wycofywane silniki to D2 grupy PSA oraz T3, silnik który pamięta czasy poprzedniego właściciela szwedzkiej marki – Forda.


Fot. Volvo

Volvo zamierza rozwijać te jednostki we własnym zakresie. Ma to nie tylko przynieść oszczędności w samej produkcji, ale także rozwiązać wiele problemów logistycznych i dzięki temu obniżyć koszty operacyjne. Oprócz najlepszego bezpieczeństwa w całym świecie motoryzacyjnym, Volvo od kilku lat także stara się być jednym z wiodących producentów dbających o wpływ ich samochodów na środowisko naturalne.

Fot. Volvo

Własne rozwiązania tych dwóch jednostek posiadają lepsze parametry niż ich dotychczasowe rozwiązania. Tak też jednostka wysokoprężna D2, która dotychczas miała moc 115 będzie miała teraz 120KM. Moment obrotowy wzrasta o 10 do 280Nm. Mimo małych zmian przyspieszenie tej jednostki w przypadku popularnej V40 spada z 11,9 do 10,5 sekund aby osiągnąć 100km/h. Na miejsce poprzedniej T3 od Forda, będą teraz dwa T3 własnej produkcji. Jedna z manualna skrzynią biegów będzie posiadała pojemność 2.0 litrów, pojemność jednostki z automatyczną skrzynią biegów wynosić będzie 1.5l. Moc w obu silnika będzie wynosić 152KM, a moment obrotowy 250Nm. W przypadku V40 z nowym silnikiem oraz manualną skrzynią biegów przyspieszenie do 100 km/h będzie wynosić teraz tylko 8,4 sekund.

Fot. Volvo

W przeciągu trzech lat pojawić mają się pierwsze trzy cylindrowe jednostki. Nowe silniki mają mieć mniejszą pojemność, lecz tą samą lub też większą moc. Dzięki temu klient nie straci nic na dynamiczności samochodu, jednak stację benzynową będzie musiał odwiedzać zdecydowanie rzadziej.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-03-21 21:13:00
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-stawia-na-wlasne-silniki

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2022 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt