Toyota GT-86 CS-R3 otrzymało homologację R3 FIA

Rozmiar tesktu A A A
-
Toyota GT-86 CS-R3 otrzymało homologację R3 FIA
Toyota GT-86 to pierwszy tylnonapędowy samochód, który otrzymał homologację R3 FIA w 21 wieku. Przejście przez klasyfikację pozwoliło na to aby pojazd ten mógł startować w rajdach odbywające się zgodnie z zadami FIA, między innymi w WRC. Zmiany oraz modyfikacje, które musiał wykonać TMG ( Toyota Motorsport GmbH ) kosztowały bardzo dużo czasu. Jednak efekt końcowy pozwolił na przejście niezbędnych testów i otrzymanie homologacji R3 FIA.


Fot. Toyota

Toyota GT-86 CS-R3 napędzany jest przez dwu litrową jednostkę. Silnik benzynowy wolnossący typu Boxer generuje moc 232 KM, jest to o 32 KM więcej niż jego uliczna wersja. Maksymalny moment obrotowy w tej odmianie wynosi 235Nm. Cała moc przekazywana jest na tylną oś. Za odpowiednie przełożenie służy 6 stopniowa sekwencyjna skrzyni biegów firmy Drenth. Za lepsze osiągi odpowiada także optymalizacja masy samochodu.

Fot. Toyota

Pierwsze starty nowego rajdowego samochodu ze znaczkiem japońskiego producenta wystartuje jeszcze w tym roku w trzech seriach wyścigowych. 23-24.10 w Rajdzie Trzech Miast w Niemczech. 9-10.10 w rajdzie Baden-Württemberg Rally i 6-8.11 Condroz Rally w Belgii w roli samochodu startowego. Cena nowego Toyota GT-86 CS-R3 to 86 tyś Euro bez VAT.

Fot. Toyota

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-03 14:40:55
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Toyota-GT-86-CS-R3-otrzymalo-homologacje-R3-FIA

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt