Toyota Mirai na kolejnych europejskich rynkach

Rozmiar tesktu A A A
-
Toyota Mirai na kolejnych europejskich rynkach
Świadomość wykorzystania ekologicznych technologi napędzania samochodów wzrasta wśród kupujących nowe samochody. Pojazdy elektryczne zadomowiły się na naszych i globalnych ulicach na dobre. Jest jednak kolejne rozwiązanie, które jest tak samo ekologiczne i przy okazji pozwala na eksploatację samochodu zgodnie ze starymi nawykami. Za ewolucję elektryczną w motoryzacji odpowiada Toyota. Ten sam producent wprowadził rok temu pierwszy seryjnie produkowany samochód napędzany wodorem. Początkowo sprzedaż ruszyła na rodzimym rynku, gdzie zapotrzebowanie rynku przekroczyło kilkakrotnie możliwości produkcyjne. Także w Stanach Zjednoczonych i w Europie przypisany kontyngent rozszedł się jak świeże bułeczki. Toyota Mirai w Europie jak na razie oferowana była wyłącznie na 4 rynkach. Do nich dołączą teraz trzy kolejne kraje. Latem sprzedawany będzie dodatkowo w Norwegii, Szwecji oraz Holandii. Jak na razie największą przeszkodą w popularyzacji tego rozwiązania oraz szybkie przejście rynków światowych na nową technologie, to brak infrastruktury zasilania tego typu samochodów. W Polsce do 2030 roku powstać ma 9 takich stacji, chyba że znajdzie się odpowiedni inwestor i budowa odpowiednich stacji rozpocznie się wcześniej. Także na wejście do sprzedaży Mirai lub innego rodzaju samochodu napędzanego wodorem w naszym kraju będzie trzeba bardzo długo poczekać.

Fot. Toyota

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-04-05 08:35:51
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Toyota-Mirai-na-kolejnych-europejskich-rynkach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt