Uroczyste otwarcie produkcji Opla Astry w Gliwicach

Rozmiar tesktu A A A
-
Uroczyste otwarcie produkcji Opla Astry w Gliwicach
Polska fabryka Opla ulokowana w Gliwicach po raz kolejny stanie się najważniejszym miejscem produkcyjnym samochodów niemieckiej marki. To właśnie tutaj produkowana będzie Opla Astra nowej generacji. Najbardziej zaawansowany pojazd, wnoszący do segmentu kompaktów wiele rozwiązań znanych z wyższych klas samochodów. Nowe auto swoją premierę odbyło podczas nie dawno zakończonych targów IAA we Frankfurcie.


Fot. Opel

Pierwsza nowa Astra, która zjechała z taśmy montażowej była w czerwonym lakierze, wyposażona w innowacyjne reflektory LED IntelliLux oraz system OnStar. Nowa Astra zjechała przy fleszach w otoczeniu dziennikarzy oraz w towarzystwie ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Polskiemu ministrze towarzyszył także amerykański konsul Walter Braunohler, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Grupie Opel Peter Christian Küspert oraz prezydent miasta Gliwic. Fabryka Opla w Polsce zatrudnia 3900 pracowników. Produkowanych na miejscu oprócz nowej Astry, są także Opel Cascada oraz jej międzynarodowe odmiany, jak też z poprzedniej generacji Opel Astra w odmianach sedan, GTC oraz OPC.

Fot. Opel

Nowa Opel Astra dopiero co pokazał się w katalogach, jednak już zdołała zachwycić i trafić do ponad 30 tyś konsumentów. Wobec swojej poprzedniej odsłony, samochód nieco zmalał na zewnątrz. Jednak wewnątrz stał się jeszcze bardziej obszerny i przestronny. Duża nadzieja niemieckiego producenta w ten model skłoniło firmę w doposażenie samochodu w rozwiązania wpływające na lepszy komfort taki jak tryb masażu w fotelach umieszczonych z przodu. Samochód stał się także dużo lżejszy. W zależności od wersji silnikowej oraz wyposażenia ta różnica wynosi nawet do 200 kg. Waga, która bardzo mocno wpływa na lepsze osiągi oraz bardziej ekonomiczne wartości jednostek napędowych.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-09-29 21:51:47
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Uroczyste-otwarcie-produkcji-Opla-Astry-w-Gliwicach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt