VW Passat 7 generacji - premiera

Rozmiar tesktu A A A
-
VW Passat 7 generacji - premiera
Najnowsze "dziecko" koncernu z Wolfsburga zadebiutowało od razu w dwóch wersjach, sedan oraz kombi. VW Passat jest pojazdem należącym do segmentu D. Nazwa pochodzi od wiatru morskiego wiejącego w strefie międzyzwrotnikowej. Ciekawe czy najnowsza, już siódma wersja tego pojazdu powtórzy sukces swoich poprzedników, produkowanych od 1973 roku.


Design

Passat nigdy nie był samochodem który szokował na swojej prezentacji, podobnie jest także dzisiaj. VW jest do bólu stonowany, elegancki i przemyślany. Samochód coraz bardziej przypomina super luksusową limuzynę Phaeton. Linie nadwozia są zdecydowanie spokojniejsze niż w poprzedniej, szóstej generacji, to rozwiązanie znajdzie zapewne więcej zwolenników aniżeli przeciwników. Passat ma być dokładnie taki jaki jest, ale dlaczego? Właśnie dlatego, że jest kierowany do średniozamożnej rodziny poszukującej pojemnego i niezawodnego samochodu w umiarkowanej cenie.

Wnętrze

W przeciwieństwie do karoserii, wnętrze do złudzenia przypomina to z poprzedniej generacji. Jest równie stonowane i eleganckie, przemyślano tutaj każdą linie i przetłoczenie. Jest do bólu ergonomiczne i przystosowane do codziennej eksploatacji. Jak zapewnia producent, wnętrze zostało wykończone materiałami charakterystycznymi dla samochodów wyższej klasy.

Silniki

W gamie jednostek napędowych ma znaleźć się aż 10 silników, w tym 4 benzynowe, 4 wysokoprężne oraz po jednym na gaz ziemny CNG oraz silnik napędzany etanolem. większości wersji silnikowych standardem będą systemy Start - Stop i układy odzyskujące energię podczas hamowania.

Podsumowanie

VW Passat to kawał historii, z jednej strony podsumowanie go jest bardzo łatwe ale z drugiej niezmiernie trudne. Każdy model Passata odnosił sukces, dlaczego miałoby być inaczej w przypadku najnowszej generacji? Historia motoryzacji pamięta niejedną niespodziankę ale w moim odczuciu najnowszy Passat trafia idealnie w gusta swojej grupy docelowej i jest skazany na rynkowy sukces.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-10-05 09:51:12
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/VW_Passat_7_generacji___premiera

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt