Volvo powraca na rynek opancerzonych pojazdów

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo powraca na rynek opancerzonych pojazdów
Szwedzki producent samochodów premium Volvo, powraca na porzucony kilka lat temu rynek samochodów opancerzonych. Pojazdy o wzmocnionej konstrukcji i nadwoziu przeznaczone są głównie dla VIPów, którzy potrzebują dodatkowej ochrony. Pierwszym modelem, który zobaczymy w wersji opancerzonej Armored będzie flagowy model Volvo XC90. Volvo XC90 Armored, bazuje na wersji modelu Volvo XC90 Inscription z silnikiem T6 AWD. W przeciwieństwie do zwykłej wersji, auto jest nieco bardziej ciasne wewnątrz, jednak przy tak dużej przestrzeni jaka oferowana jest standardowo w tym modelu, jest to mało odczuwalna zmiana.


Fot. Volvo

Dodatkowy pancerz waży swoje, auto w wersji Armored cięższe jest nawet o 1400 kg. Oznacza to, że opancerzony XC90 może ważyć wraz z pasażerami nawet do 4,5 ton. Prace nad opancerzonym szwedzkim SUVem rozpoczęły się już dwa lata temu. Auto zostało wykonane zgodnie ze standardem VR8, oznacza to że auto odporne jest na ostrzał ze wszystkich stron (360 stopni) oraz na wybuchy na zewnątrz. Wprowadzenie flagowego modelu szwedzkiego producenta w wersji Armored planowane jest na 2020 roku. Dodatkowo trwają prace nad mniejszym opancerzonym modelem opartym o bardziej kompaktowego SUVa Volvo XC60.

Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-07-15 07:30:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-powraca-na-rynek-opancerzonych-pojazdow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt