Volvo stawia na ekologie nie tylko w samochodach

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo stawia na ekologie nie tylko w samochodach
Szwedzki producenta samochodów premium stawia na ekologię nie tylko w swoich samochodach, ale także przy nowym zakładzie produkujący nowoczesne i ekologiczne jednostki napędowe w Skövde w Szwecji. Volvo już teraz zapowiedziało że od 2019 roku, każdy nowy model tego producenta wyposażony będzie w komponenty elektryczne, które będą miały wpływ na poziom spalania samochodów. Jednak to tylko jedna strona medalu. Bardzo dużo zanieczyszczenia do atmosfery dostaje się także w fabrykach gdzie samochody lub też poszczególne elementy zostają wytwarzane. Maszyny potrzebują bardzo dużo energii jak też ogrzanie tak dużych powierzchni, a ta zazwyczaj wytwarzana się z konwencjonalnych źródle. Co za tym idzie duża ilość zanieczyszczeń dostaje się do atmosfery w innych miejscach. Szwedki producent poszedł więc o krok dalej i rozpoczął ekologię od najwcześniejszego momentu kiedy to powstają komponenty do pojazdów. Na początku roku Volvo otworzył nową fabrykę w Skövde w Szwecji, która całą energię cieplną jaką potrzebuje wykorzystuje wyłącznie w ekologicznych źródeł a więc biomasy, biopaliw pochodzących z recyclingu oraz spalania odpadów. Volvo dzięki temu dołącza do grona posiadaczy nielicznych fabryk, które wykorzystują ekologiczną energię. Jest to jednak dopiero początek, Volvo planuje podłączyć swoje pozostałe fabryki do ekologicznych dostawców energii, którzy wykorzystują neutralne dla środowiska źródła w produkcji prądu.


Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-02-05 08:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-stawia-na-ekologie-nie-tylko-w-samochodach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt