Ważna premiera Volkswagena oraz przyszłość marki na targach NAIAS

Rozmiar tesktu A A A
-
Ważna premiera Volkswagena oraz przyszłość marki na targach NAIAS
Podczas targów NAIAS, które mają miejsce w Detroit niemiecki producent Volkswagen zaprezentował ważny samochód o nazwie I.D. Buzz, który ma przybliżyć markę do pierwszego pojazdu elektrycznego o dalekim zasięgu. Ponadto do 2025 Volkswagen chce sprzedawać ponad milion nowych samochodów z wyłącznie elektrycznym napędem. Ta zapowiedź wskazuje jednoznacznie starej daty jednostki są już na przegranej stronie i będą stopniowo wypierane z rynku przez nowe ekologiczne elektryczne lub też wodorowe jednostki napędowe.


Fot. Volkswagen

Jednak nie wystarczy mieć tylko ambitne plany, trzeba je też realizować co na podstawie takich modeli z rodziny I.D. idealnie niemiecki producent Volkswagen obrazuje. Celowość i zarazem możliwość Volkswagen pokazał także w Paryżu, gdzie miejsce miała premiera elektrycznego Golfa e-Golf. Model ten znajdujący się w sprzedaży otrzymał podwojony zasięg wobec poprzedniej generacji. Na targach NAIAS najważniejszą premierą był kolejny przedstawiciel rodziny I.D. o nazwie Buzz. Samochód, który swoim wyglądem wspomina pierwszą generacją Transportera wzbogaconego o aktualne trendy stylistyczne i technologiczne. Auto dysponuje miejscem dla siedem osób. Do tego dochodzi bardzo duży rozstaw osi który wynosi aż 3.3m długości, przy pełnej długości nadwozia 4.94m.

Fot. Volkswagen

Za napęd w koncepcyjnym Volkswagen I.D. Buzz służy zestaw silników elektrycznych o sumarycznej mocy 374 KM. Z tym napędem sprint do 100 km/h koncepcyjnemu modelu zajmuje zaledwie 5 sekund. Maksymalna prędkość wynosi 160 km/h, a zasięg nawet do 600 km na jednym doładowaniu. Dodatkowo auto dysponuje systemem I.D. Pilot rozwiązanie autonomicznej jazdy pozwalające się kierowcy relaksować w czasie kiedy ster przejmuje komputer samochodu.

Fot. Volkswagen

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-10 21:07:13
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Wazna-premiera-Volkswagena-oraz-przyszlosc-marki-na-targach-NAIAS

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt