XVIII Zlot Zabytkowych Mercedesów na Śląsku

Rozmiar tesktu A A A
-
XVIII Zlot Zabytkowych Mercedesów na Śląsku
Już w tym tygodniu w dniach od 20 do 23 czerwca odbędzie się zlot Star Drive 2019. Będzie to już 18 spotkanie miłośników zabytkowych samochodów niemieckiego producenta Mercedes. Tym razem wydarzenie to będzie miało miejsce w scenerii Doliny Pałaców i Ogrodów, położona u podnóży Karkonoszy. W skład doliny wchodzi kilkadziesiąt odrestaurowanych pałaców, zamków i dworów wraz z ich infrastrukturą. W tegorocznej edycji udział weźmie 86 samochodów marki Mercedes. Udział samochodów poprzedzony został dogłębną selekcją, a jednym z warunków aut to był wiek. Największą gwiazdą zloty będzie model Mercedes 300 SL Gullwing (W198) rocznik 1954. Auto to jest w stanie osiągnąć nawet 250 km/h, co na tamte czasy było prędkością trudną do wyobrażenia. Nie zabraknie także kilku klasyków jak W121 czy też W 180. Kolejna gwiazda zlotu to Mercedes W 21 z 1934 roku. Jak co roku odbędzie się także konkurs elegancji, gdzie liczy się nie tylko samochód ale także załoga najlepiej dopasowana do epoki auta. Zwycięzca tego wydarzenia ogłoszony zostanie 22 czerwca w Jaworze, gdzie powstaje nowa fabryka Mercedesa. Będą tam produkowane aktualne jednostki jak też baterie do przyszłościowych elektrycznych pojazdów.


Fot. Mercedes

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-06-20 06:45:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/XVIII-Zlot-Zabytkowych-Mercedesow-na-Slasku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt