Wzrost sprzedaży Lexusa w Europie w pierwszej połowie roku

Rozmiar tesktu A A A
-
Wzrost sprzedaży Lexusa w Europie w pierwszej połowie roku
Japońska marka premium Lexus zwiększyła sprzedaż nowych samochodów w Europie w pierwszej połowie roku. W porównaniu do poprzedniego analogicznego okresu jest to wzrost o 5%, co przekłada się na dostarczenie klientom 40 450 aut. Cały rynek premium zmalał w tym okresie o 2 procent. Główną siłą napędową stanowiły dwa nowe samochodu marki crossover Lexus UX oraz luksusowy sedan Lexus ES. Największe wzrosty sprzedaży japońska marka zaliczyła na takich rynkach jak Włochy ( + 51% ), Niemcy ( +33% ), Hiszpania ( +19% ), Polska ( +13% ), Francja ( +12% ) oraz Wielka Brytania ( +8% ). Prawie 20% sprzedaży stanowił nowy model, crossover Lexus UX. W zaledwie 5 miesięcy od wprowadzenia na rynek auto dostarczone zostało do klientów aż 8 532 razy. Największy wzrost sprzedaży zaliczył model ES, który dostarczony został 3 012 razy, co stanowi wzrost o 387% wobec analogicznego okresu z sprzed roku. Ponad 50% samochodów, dokładnie 28 006 samochodów wyposażonych było w napęd hybrydowy samoładujący ( +17% ). W Europie zachodniej i centralnej, aż 95% samochodów wyposażone były w napęd hybrydowy.


Fot. Lexus

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-07-15 21:30:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Wzrost-sprzedazy-Lexusa-w-Europie-w-pierwszej-polowie-roku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt