Z takim kotkiem lepiej nie zadzierać - Jaguar XKR-S GT

Rozmiar tesktu A A A
-
Z takim kotkiem lepiej nie zadzierać - Jaguar XKR-S GT
Odejście Jaguara spod skrzydeł Forda najwidoczniej bardzo mocno przysłużyło się temu producentowi z Wielkiej Brytanii. Od kilku lat marka staje się bardziej popularna wśród pojazdów luksusowych, co za tym idzie odnotowuje coraz większe zyski. Ponadto powróciła na pole position w wyznaczaniu trendów i jakości segmentu premium. Podczas targów w Nowym Jorku następuje ciąg dalszy tej globalnej ekspansji spod znaku czarnego kota. Właśnie prezentowane są 2 nowe modele jednym z nich to XKR-S GT.


XKR-S GT to prawdziwy przyciągacz wzroku ze znakiem rozpoznawczym w formie klasycznej linii nadwozia. Brak eksperymentów wizualnych jest jego wielką zaletą. Najważniejsze i tak jest to, co wewnątrz, a w tym wypadku V8 o pojemności 5 litrów i mocy 550 czarnych kotów, gotowych do ataku w każdej chwili. Pierwszą setkę na liczniku widać już po zaledwie 3.9 sekundy. Maksymalny moment obrotowy, o wartości 680 Nm, zagwarantuje wystarczająco mocne emocje podczas jazdy. Aby utrzymać siłę coupe w granicach kontroli, maksymalna prędkość została ograniczona do 300 km/h. Nad całym układem pieczę sprawuje 6-biegowa, automatyczna skrzynia.

Aby zatrzymać najnowszy sportowy model Jaguara, producent musiał zainstalować wentylowane tarcze hamulcowe o przekątnej 398mm przód, 380mm tył. Dla zapewnienia lepszych właściwości jezdnych, usztywnione zostało także zawieszenie. Dla tych, którzy chcieliby mieć tego typu wyjątkowy samochód, są dwie złe informacje. Model przeznaczony będzie tylko na rynek amerykański oraz powstanie go zaledwie 30 szt.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-03-29 23:59:44
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Z-takim-kotkiem-lepiej-nie-zadzierac-Jaguar-XKR-S-GT

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt