Zmodernizowana Skoda Octavia po premierze w Wiedniu

Rozmiar tesktu A A A
-
Zmodernizowana Skoda Octavia po premierze w Wiedniu
Skoda Octavia trzeciej generacji po face liftingu swoją premierę świętowała w Wiedniu, wdrażając idealnie słowa Simply Clever. W Akademii Sztuk pięknych czeska marka zaprezentowała nową odsłonę bestsellera czeskiej marki w dwóch wersjach. W Wiedniu pojawiła się Octavia w nadwoziu Kombi oraz Octavia RS, tuż za dwiema nowościami ulokowany został jeszcze Fabia R5 aktualny mistrz rajdów w swojej klasyfikacji. Auto na rynku zadebiutuje już niebawem, przyczyniając się do znacznego wzrostu sprzedaży.


Fot. Skoda

Najważniejsze cechy nowej odsłony Skoda Octavia to zwiększony rozstaw osi o 30mm, lekko wydłużone nadwozie, poszerzony grill oraz nowe nadające atrakcyjności modelu LEDowe światłą do jazdy dziennej. Wraz z nową odsłoną trzeciej generacji samochodu w wyposażeniu opcjonalnym samochodu pojawiły się: podgrzewana kierownica, dwa gniazdka USB, wyjmowana lampka LED w wersji kombi, składane stoliki na tylnych oparciach przednich siedzeń. Nowego nastroju wewnątrz modelu Skoda Octavia nada topowy system multimedialny COLUMBUS, który składa się 9,2 calowego dotykowego ekranu z obsługą LTE i z funkcją hotspotu.

Fot. Skoda

Pod maską dostępne będą cztery silniki benzynowe TSI, cztery TDI oraz jedna G-TEC wykorzystująca jako źródło gaz CNG. Wszystkie jednostki spełniają regorystyczne normy Euro 6. Rozpiętość mocy sięga od 85 KM do 184 KM. Do tego w licznych jednostkach dochodzi wybór napędu na cztery koła oraz możliwość skorzystania z automatycznej przekładni DSG wykorzystujące dwa sprzęgła. W opcji oferowane jest także adaptacyjne zawieszenie. Zmianą uległa także najmocniejsza odmiana samochodu RS. Pod maską tej wersji znajdzie się silnik 2.0 TSI o mocy 230 KM co oznacza wzrost 10 KM wobec poprzedniej odsłony. Do 100 km/h samochód potrzebuje tylko 6,7 sekund.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-15 22:48:11
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Zmodernizowana-Skoda-Octavia-po-premierze-w-Wiedniu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt