Czeski weekend na torze w Moście dla Tokara i Legutko

Rozmiar tesktu A A A
-
Czeski weekend na torze w Moście dla Tokara i Legutko
Kolejny wyścigowy weekend za nami. Tym razem zawody odbyły się w Czechach na torze Moście. Sobotnie kwalifikacje wygrał Michał Śmigiel, który mimo pole position nie zdołał wygrać tego wyścigu i wspiąć się w klasyfikacji generalnej. Komplet 80 punktów zdobył Filip Tokar. W przeciwieństwie do przebiegu pierwszego wyścigu. Podczas drugiego wygranym został startujący z pole position Albert Legutko.


Fot. Kia Lotos Race

Pierwszy wyścig mógł rozpocząć się trochę niespodziewanie. Z powodu awarii świateł rywalizacja miała wystartować za safety car. Jednak na szczęście usterkę udało się szybko usunąć i zawodnicy mogli ruszyć ze swoich pozycji startowych za pomocą sygnalizatora. Panująca 30 stopniowa temperatura najwidoczniej przeszkadzała niektórym kierowcą przez co na torze dochodziło do błędów. Startujący z pierwszego miejsca Śmigiel nie zdołał na długo utrzymać swojej pozycji i przekazał ją rozpoczynającemu z drugiej pozycji, Filipowi Tokaru. Mimo stracenia pierwszej pozycji oraz rosnącej przewagi pomiędzy nim a pierwszym zawodnikiem. Śmigiel walczył do końca pozostając na drugim miejscu i zdobywając dodatkowo najlepszy czas na okrążenie, dające dodatkowych 5 punktów.

Fot. Kia Lotos Race

Drugi wyścig rozpoczął się od tradycyjnego przemieszania pozycji startowych. Skorzystał z tego 16 letni Albert Legutko. Młody kierowca nie myślał nawet na sekundę aby stracić swoją pozycję i aż do samego końca prowadził rywalizację. Filip Tokar, którego dobra dyspozycja zapowiadała, że będzie w stanie odebrać prowadzenie startującemu z pole position. Wkradł się błąd i opuścił tor, spadając na 7 pozycję. Jednak ambicja nie pozwoliła mu się poddać i finalnie wywalczył trzecią lokatę. Pomiędzy Legutko, a Tokarem. Na drugiej pozycji wyścigu zakończył Karol Urbania.

Fot. Kia Lotos Race

Jedyna startująca kobieta w Kia Lotos Race Roxanne Trauberg nie będzie najlepiej wspominać tego wyścigu. Na skutek awarii systemu wentylacji. Ciepłe powietrze dostawało się do kabiny samochodu. Zaraz po pierwszym wyścigu młoda zawodniczka zasłabła, na skutek odwodnienia przez panujące temperatury we wnętrzu samochodu. Po przebadaniu i dostarczeniu kroplówki młoda zawodniczka poczuła się dobrze. Mimo, że lekarz odradził jej dalszą jazdę, niezrażona poprzednim zdarzeniem ponownie wsiadał do swojego Kia Picanto i zakończyła drugi wyścig na 15 miejscu – pierwszy wyścig na 18.

Fot. Kia Lotos Race

Kolejny weekend Kia Lotos Race przy okazji także ostatni w tym sezonie odbędzie się 19-20 września. Na torze w Zolder w Belgi. Szanse na tytuł ma jeszcze wielu kierowców. Także zapowiada się bardzo emocjonująca rywalizacja.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-08-30 21:21:04
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Czeski-weekend-na-torze-w-Moscie-dla-Tokara-i-Legutko

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt