Deszczowa aura nad torem wyścigowym w Japonii

Rozmiar tesktu A A A
-
Bardzo mocny deszcz nad torem w Suzuka w Japonii popsuł całkowicie start. Wyścig rozpoczął się od startu za Safety Car. Kierowca Caterham, Ericsson wypadł już na pierwszym zakręcie podczas drugiego okrążenia. Czerwona flaga pojawiła się tuż po tym zdarzenia, a bolidy wróciły do alejki serwisowej i wyścig został tymczasowo przerwany.

Ponowny start znów odbył się za Safety Car. Dla Alonso okazał się on bardzo pechowy, z powody technicznej awarii, której uległ jego bolid. Jednak problemy ze swoimi bolidem zgłaszali także inni kierowcy. Deszcz z nadchodzącego tajfunu nad Japonią to w tym dniu był jednak głównym aktorem nad torem w Suzuka.

Wyścig trwał tylko do 47 okrążenia, przerwany został po wypadku Sutila w boksie. Przejechana ilość rund wystarczyła jednak do pełnego zakwalifikowania wyścigu oraz rozpisania punktów. Trudno będzie zapomnieć ten wyścig nie tylko z powodu pogody, ale także wielu karkołomnych manewrów na pograniczu wypadku. Na pierwszym miejscu, wyścig ukończył Hamilton, za nim jego kolega z zespołu Rosberg. Ostatnie miejsce na podium zajął Vettel, który mimo że radzi sobie coraz lepiej w tym sezonie od następnego nie będzie już jechał w bolidzie zespołu Red Bulla.