Dominacja Mercedesa nie ustaje, Kanada znów pada łupem

Rozmiar tesktu A A A
-
Dominacja Mercedesa nie ustaje, Kanada znów pada łupem
Do końca sezonu możemy się już raczej spodziewać, że pierwsze dwa miejsca przypadać będą Hamiltonowi lub Rosbergu. Perfekcyjna jazda oraz sprawna mechanika, prowadzą niemiecki zespół Mercedes ku pewnemu drugiemu tytułu z rzędu. Kanada to jedyna z tras podczas której może zabraknąć paliwa. Dlatego też nie tylko szybkość się liczy, ale także umiejętność gospodarką cennej cieczy.


Fot. F1

Już sam start pokazał, że dwójka kierowców zespołu Mercedesa będzie wyłącznie walczyć pomiędzy sobą. Jednak Niemiecki kierowca cały czas ustępuje Brytyjczykowi mimo śmiałych prób. Trzecie miejsce przypadło tym razem Bottasowi, ale tylko dzięki błędu podczas wyjścia z zakrętu przez rodaka, Raikkonena. Nic raczej nie zapowiadało aby nastąpiła zmiana pozycji trzeciej przez kierowcę Ferrari. Jednak tuż po wyjściu z alejki serwisowej po zmianie ogumienia, Fin wpadł w poślizg podczas wychodzenia na prostą, odwrócił się o 180 stopni. Tylko wprawa oraz duża dawka szczęścia sprawiła, że nikt za nim nie jechał. W innym wypadku byłby gwarantowany wypadek.

Fot. F1

Największym zwycięzcą tego wyścigu był Vettel. Nie tylko nie udana kwalifikacja i start z samego końca stawki, to jeszcze dodatkowo problemy bolidu podczas startu i ponad 6 sekundowy postój w alejce na samym początku. Te wszystkie zdarzenia nie powstrzymały jednak niemieckiego kierowcy na uzyskanie finalnie piątego miejsca tuż za bardziej doświadczonym partnerem z zespołu Ferrari. Po raz pierwszy od długiego czasu także Renault może być zadowolony. Już od nie pamiętnych czasów silniki tego producenta wytrzymały wysokie obroty które panowały na torze i większość bolidów było w stanie dojechać do mety o własnej sile.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-06-07 23:29:02
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Dominacja-Mercedesa-nie-ustaje--Kanada-znow-pada-lupem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt