Audi A4 i A4 Avant w nowej lżejszej odsłonie

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi A4 i A4 Avant w nowej lżejszej odsłonie
Niemiecki producent wprowadza nową generację swojego popularnego modelu A4. Samochód dzięki temu staje się pełnoprawnym członkiem nowej twarzy modeli z Ingolstadt. Dzięki temu będzie to kolejny samochód wykorzystujący stylistykę Singelframe. Nowe Audi A4 to także następny model tej marki, który będzie mógł być wyposażone w innowacyjne reflektory Matrix LED.


Fot. Audi

Wobec poprzedniej generacji nowe Audi A4 stało się dużo lżejsze nawet o 120 kg, w zależności od wersji silnikowej. Wraz z nowymi bardziej oszczędnymi jednostkami, samochód może pochwalić się dużo niższym spalaniem oraz emisją szkodliwych pierwiastków do powietrza. Do dyspozycji samochodu udostępnione zostały siedem nowoczesnych silników TFSI oraz cztery TDI. Jednostki te będą posiadały moc od 150 KM aż do 272 KM. Emisja spalin przy nich obniżona została przeciętnie aż o 25 procent. Za zarządzanie odpowiednią mocą odpowiedzialne będą 6 biegowe manualne skrzynie, 7 biegowe automatyczne tip tronic lub precyzyjne i oszczędne 8 biegowe S tronic.

Fot. Audi

Nowy Avant z rodziny A4 będzie dużo bardziej przestronny. Podstawowa pojemność bagażnika wzrosłą do 505l, wynik lepszy aż o 15l. Jednak w przypadku złożenia tylnej kanapy ta wartość wzrasta do pokaźnych 1510l, co przekłada się wobec poprzedniej generacji o 80l więcej pojemności. Aby ułatwić możliwość załadowania tej przestrzeni mając zajęte ręce, Audi przygotował możliwość otwierania bagażnika za pomocą ruchu nogi pod tylnym zderzakiem - rozwiązanie znane z takich modeli jak np. VW Passat, Ford Kuga.

Fot. Audi

Rozwiązania analogowe stają się powoli przeszłością. Nie dotyczy to jednak wyłącznie środkowej części kokpitu, które zastępują to coraz bardziej zaawansowane systemy informatyczne. W nowych modelach Audi, w tym także A4 deska rozdzielcza zamienia się w duży 12,3” ekran. Na nim wyświetlane są wszystkie najważniejsze informacje. Tradycyjne analogowe zegary zastąpione zostały przez wyświetlane grafiki na ekranie. Centralnie umieszczony ekran o przekątnej 8,3” służy do zarządzania resztą funkcji samochodu. Nowe Audi A4 posiada także możliwość łączności LTE, co za tym idzie może służyć jako hotspot WiFi.

Fot. Audi

Nowa generacja Audi A4 pojawi się na jesieni 2015 w salonach. W porównaniu z poprzednią generacją, wyposażenie nowych A4 ma być zdecydowanie wyższe. W skład nowego pakietu startowego wejdą takie rozwiązania jak bez kluczowy dostęp i uruchomianie samochodu, reflektory bikseonowe, obsługa Bluetooth jak też 7” dotykowy ekran wraz z systemem multimedialnym MMI.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-07-01 09:26:59
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-A4-i-A4-Avant-w-nowej-lzejszej-odslonie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt