F1 Malezja - Red Bull górą i tylko jeden Mercedes na podium

Rozmiar tesktu A A A
-
F1 Malezja - Red Bull górą i tylko jeden Mercedes na podium
Wyścig w Malezji zakończył się bardzo niespodziewanie. Mercedes, który króluje od trzech sezonów w F1, po pasmie nieszczęść nie był w stanie zdobyć pierwszego miejsca. Miejsce niemieckiego zespołu zajęli kierowcy z Red Bull. Na pierwszym miejscu z przewagą 2.443 sekund przez metę przejechał Riccardo, a za nim kolega z zespołu Vestappen. Dla Red Bull to największy sukces ostatnich kilkunastu wyścigów. Na trzecim miejscu po długiem i ciężkim odbijaniu miejsc znalazł się Rosberg. Jego jedyny rywal w walce o mistrzostwo, Hamilton musiał zrezygnować z wyścigu podczas 41 okrążenia. Dzięki temu Rosberg zwiększył dystans pomiędzy rywalem do 23 punktów. Do końca sezonu zostało 5 wyścigów, więc walka pomiędzy dwoma kierowcami Mercedesa nabierze na intensywności.


Fot. F1

Do pierwszego wypadku doszło już podczas zakrętu tuż po starcie. Kiedy To Vettel miał niefortunne starcie z bolidem Verstappen, uszkadzając swój bolid i doprowadzając bolid Rosberga w poślizg. Vettel musiał pożegnać się od razu z dalszej jazdy, jego bolid był za bardzo uszkodzony. Dodatkowo niemiecki kierowca otrzymał karę utraty trzech miejsc startowych na wyścig w Japonii. Kolejny kierowca, który nie ukończył wyścigu był Hamilton. Brytyjski kierowca prowadził stawkę, jednak podczas 41 okrążenia jego bolid zaczął się palić. Co zmusiło jego do zakończenia wyścigu bez dodatkowych punktów na koncie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-10-03 08:18:00
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/F1-Malezja-Red-Bull-gora-i-tylko-jeden-Mercedes-na-podium

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt