GP Abu Dhabi, zakończenie sezonu rekordów

Rozmiar tesktu A A A
-
GP Abu Dhabi, zakończenie sezonu rekordów
Sezon 2015 zakończył się ostatnim wyścigiem na torze Abu Dhabi. Po raz kolejny na pierwszych dwóch miejscach znalazły się oba bolidy Mercedesa. Na pierwszym miejscu rywalizację zakończył Rosberg. Tuż za nim przez metę przejechał Hamilton. Ostatnie miejsce na podium przypadło Kimi Raikkonen, który dzięki swojej trzeciej pozycji zapewnił sobie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Cały wyścig przebieg spokojnie bez większych incydentów na torze.


Fot. F1

Dla Mercedesa sezon 2015 był rekordowy. Nie tylko pod względem zdobytych punktów. Także kierowcy Mercedesa zapewnili swojemu zespole 12 wygranych gdzie pierwsze dwa miejsce przypadły kierowcom tego zespołu, nowy rekord. Ponad to Rosberg wygrał po raz trzeci z rzędu na torze Abu Dhabi, jak też trzeci raz z rzędu wyścig. Mercedes zdobył w sumie 703 punkty w klasyfikacji konstruktorów, to jest więcej niż w poprzednim sezonie, mimo braku podwójnie liczonych punktów za ostatni wyścig jakie miało miejsce w poprzednim sezonie.

Fot. F1

Jednak nie tylko Mercedes może cieszyć się z udanego sezonu. 2015 rok był także wielkim powrotem do czołówki zespołu z Włoch. Nowy nabytek Vettel oraz Raikkonen zdobyli w generalnej klasyfikacji kierowców 3 oraz 4 miejsce. Nie wiele przy tym brakowało aby Niemiecki kierowca zajął drugie miejsce. Także Renault może odetchnąć z ulgą. Silniki, które stanowiły bardzo duży problem w poprzednim sezonie w tym spisały się zdecydowanie lepiej. Pozostawiając jednak dużo miejsca na poprawkę. Największym przegranym można by nazwać McLarena oraz ich przejścia na silniki Hondy. Nie tylko okazały się jedne z najbardziej wadliwych, to mocą oraz dynamiką bardzo odbiegały od reszty. Jednak jest to pierwsza jednostka od lat, którą Honda wprowadziła do F1.

Fot. F1

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-11-29 22:04:00
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/GP-Abu-Dhabi--zakonczenie-sezonu-rekordow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt