Hamilton idzie w ślady Mercedesa

Rozmiar tesktu A A A
-
Hamilton idzie w ślady Mercedesa
Hamilton wygrywa i zostaje przedwcześnie - na trzy wyścigi przed zakończeniem sezonu, mistrzem. Jest to już trzeci tytuł mistrza świata F1 w dorobku 30 letniego Brytyjczyka. W dzisiejszym sukcesie jednak otrzymał wsparcie w formie Safety Car, który zminimalizować 10 sekundową przewagę nad kolegą z zespołu Rosbergiem. Dzięki temu sukcesowi Brytyjski kierowca po krótkiej przerwie letniej w F1, nie wygrał tylko raz w Malezji. Pozostałe wyścigi zakończył na pierwszym miejscu. Z aktywnych aktualnie kierowców więcej w dorobku tytułów ma tylko niemiecki kierowca Vettel. Do końca tegorocznej serii F1 pozostały jeszcze trzy wyścigi. Nadal trwa walka o 2 miejsce, pomiędzy czterokrotnym mistrzem, a kolegą z zespołu Hamiltona, Rosbergiem.


Fot. F1

Wyścig na amerykańskim kontynencie w stanie Texas, miasto Austin - odbył się na przemoczonym torze wyścigowym. Nie najlepsza przyczepność nawierzchni, nawet na specjalnych oponach do jazdy w deszczu. Spowodowało że bolidy niemalże ślizgały się jak po lodzie i dochodziło do częstych awarii i opuszczania toru wyścigowego. Problemy mieli tutaj nie tylko nowi kierowcy, ale także ci z dużym dorobkiem doświadczenia. Dzięki czemu mogliśmy podziwiać bardzo interesujące widowisko oraz wiele przetasowań miejsc.

Fot. F1

Do połowy wyścigu zapowiadało się, że dzisiaj raczej nie poznamy jeszcze mistrza F1 sezonu 2015. Jednak najprawdopodobniej błędna decyzja zespołu Mercedesa o braku zmiany ogumienia w bolidzie niemieckiego kierowcy kosztowało niemieckiego kierowce pewnej wygranej. Dlatego też Rosberg odrobił zaledwie 3 punkty i brakuje mu 4. Rosberg nadal musi mocno walczyć aby odbić drugie miejsce z rąk 4 krotnego mistrza Formuły 1, bo Vettel będzie się bronił jak to tylko możliwe. Kolejny wyścig odbędzie się już za tydzień w meksyku. Wtedy też zobaczymy czy Vettel będzie w stanie obronić drugie miejsce i czy Hamilton będzie jechał po kolejne wygrane czy też pomoże koledze z zespołu na lepsze wyniki.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-25 23:40:37
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Hamilton-idzie-w-slady-Mercedesa

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt