Hamilton powiększa przewagę punktową w Hiszpanii

Rozmiar tesktu A A A
-
Hamilton powiększa przewagę punktową w Hiszpanii
Brytyjski kierowca Lewis Hamilton mimo słabszego startu w pierwszych wyścigach zawsze pozostawał w czołówce. Podczas rywalizacji w Hiszpanii udało mu się ponownie zwyciężyć i dzięki temu rozbudować przewagę nad kierowcą z Niemiec Sebastianem Vettel. Po pięciu wyścigach w tym sezonie Lewis Hamilton ma już na swoim koncie 95 punktów. Drugi w klasyfikacji generalnej Sebastian Vettel, który podczas wyścigu w Hiszpanii był dopiero 4 zebrał dotychczas 78 punktów. Drugie miejsce podczas niedzielnego wyścigu zajął kolega z zespołu Hamiltona, Valtteri Bottas. W klasyfikacji generalnej zajmuje aktualnie trzecią pozycję z 58 punktami.


Fot. F1

Ostatnie miejsce na podium zajął młody kierowca zespołu Red Bull Max Verstappen, w klasyfikacji generalnej zajmuje on szóste miejsce. Do mety nie dojechało sześciu kierowców. Najpoważniejszy incydent miał miejsce już na początku wyścigu. Francuski kierowca zespołu Haas, Grosjean po stracie kontroli nad bolidem unieszkodliwił przy okazji Hulkenberga oraz Gasly. Skorzystał na tym Lance Stroll, który po tym zdarzeniu mógł w szybkim tempie awansować z 18 na 12 miejsce. Finalnie kierowca Williamsa zakończył wyścig na jedenastym miejscu. Tak więc zabrakło mu trochę szczęścia i mógł zdobyć kolejny punkt dla siebie i zespołu. Drugi kierowca zespołu Williams ponownie zawiódł, z takim wyjątkiem że tym razem ukończył wyścig. Jednak ponownie na ostatnim, czternastym miejscu.

Fot. F1

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-05-13 20:30:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Hamilton-powieksza-przewage-punktowa-w-Hiszpanii

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt