Ford idzie za trendem rynkowym nadchodzi wersja ST-Line

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford idzie za trendem rynkowym nadchodzi wersja ST-Line
Ford zapowiedział wprowadzenie na rynek nowej usportowionej linii samochodów bazującej na ST. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych ST, pojazdy te będą posiadać wyłącznie ich sportowy wygląd, a pod maską znajdą się silniki z podstawowych wersji samochodów. Oba modele mimo braku dodatkowych korzyści wydajnościowych, skorzystają jednak z obniżonego zawieszenia o 10 mm. Pierwszymi takimi samochodami w ofercie producenta, które dostępne będą w wersji ST Line to Ford Fiest oraz Ford Focus. Pierwszy z wymienionych samochodów dostępny będzie już od 61 800 zł, cena drugiego zaczynać będzie się od 81 390 zł. Nowa ST Line będzie idealnym rozwiązaniem dla tych kierowców, którzy cenią sobie sportowy wygląd w swoich samochodach, nie zależy im jednak na super sportowych osiągach.


Fot. Ford

W przypadku Forda Fiesty zamiast silnika 200 konnego ( premiera w Genewie w 2016 ), który jest dostępny w wersji ST, znajdziemy sprawdzone i wielokrotnie nagradzane silniki EcoBoost o mniejszej mocy. Podstawową jednostką w modelu Ford Fiesta ST-Line będzie stanowić 1.0l EcoBoost w opcji 100 KM lub 125 KM wraz z pięciobiegową manualną skrzynią. Podstawowa wersja tego silnika, a więc 100 KM mocy opcjonalnie dostępna będzie także z 6 biegową automatyczną skrzynią PowerShift. Najmocniejsza aktualnie odmiana jednostki 140 konny 1.0l EcoBoost wyposażony będzie z pięciobiegową manualną skrzynią. W ofercie nie zabraknie także oszczędnego diesla. Pod maską Forda Fiesta ST dostępna jednostka to 1.5l TDCi o mocy 95 KM. Ford Fiesta ST Line dostępny będzie zarówno w opcji 3 drzwiowej jak też 5 drzwiowej.

Fot. Ford

Kompaktowy model Ford Focus ST Line, także nie skorzysta z wersji silnika ST, który ma 250 KM. Zamiast tego silnika w ofercie znajdą się 1.0l EcoBoost o mocy 125 KM lub 1.5l w opcji 150 i 182 KM. Jedyna wysokoprężna opcja będzie posiadać 120 KM. Każdy z silników dostępny będzie z opcjonalną 6 biegową skrzynią biegów, która wprowadzi do wyposażenia samochodu dodatkowo manetki przy kierownicy do manualnej zmiany biegów. Ford Focus ST-Line dostępny będzie w 5 drzwiowej wersji samochodu oraz w kombi.

Fot. Ford

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-06-04 07:31:43
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-idzie-za-trendem-rynkowym-nadchodzi-wersja-ST-Line

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt