Kia Lotos Race, Tokar wraca na swoje miejsce

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Lotos Race, Tokar wraca na swoje miejsce
Trzecia seria, dwóch wyścigów tym razem zaprowadziła nas do Słowację na tor Slovakiaring. Ten wyścig będzie bardzo miło wspominał przede wszystkim podwójny zwycięzca Filip Tokar. Pierwszą wygraną polski kierowca miał z ułatwionej drugie pozycji. Drugi jednak z racji pierwszego zwycięstwa, musiał rozpocząć z szóstej lokaty. Jednak wspaniała dyspozycja tego dnia sprawiła, że nawet ta przeszkoda nie była w stanie powstrzymać podwójnego zwycięzce od przejechania jako pierwszy przez linię mety.


Fot. Kia Lotos Race

Pierwszy wyścig rozpoczął się od zaspania startującego z pole position Michała Śmigla, ten błąd wykorzystał Filip Tokar, Konrad Wróbel oraz Marcin Jaros, który tymczasowo przejął prowadzenie. Jednak już podczas drugiego okrążenia nastąpiło przetasowanie, a Filip Tokar mógł spokojnie bronić pierwszą lokatę. To zadanie ułatwili mu ponadto Konrad Wróble oraz Marcin Jaros, którzy co jakiś czas zamieniali się pozycjami. Podczas szóstego okrążenia doszło do kolizji, po której na torze pojawił się Safety Car. Sprzątanie trwało przez dwa okrążenia. Ponowny start najlepiej wykorzystał Filip Tokar, któremu udało się na jakiś czas odjechać swoim rywalom, jednak tuż przed metą ta przewaga zmalała do 0.217 sekund wobec Jarosa oraz 0.601 sekund wobec Wróbla.

Fot. Kia Lotos Race

Drugi wyścig zgodnie z regulaminem rozpoczął się od zmiany pozycji pierwszych sześciu kierowców. Jednak daleka szósta lokata nie przeszkodziła wygranemu z pierwszej serii na szybkie przebicie się do czołówki. Pod koniec pierwszego okrążenia Filip Tokar znalazł się już na pierwszym miejscu. Intensywne walki pomiędzy poszczególnymi kierowcami nie ustawały nawet na chwilę. Przez cały czas dochodziło do zmian pozycji. Podczas 6 okrążenia wyłonił się nowy lider. Konrad Wróbel mógł jednak cieszyć się tylko przez trzy okrążenia z pierwszego miejsca, po czym musiał je ponownie oddać na rzecz Filipa Tokara.

Fot. Kia Lotos Race

Podsumowanie wyścigowego weekendu doprowadziło do powrotu Filipa Tokara do ścisłej czołówki w klasyfikacji. Do lidera – Michał Śmigla, który ma 400 punktów, brakuje mu jedynie 19 punktów. Kolejna runda Kia Lotos Race odbędzie się na Polskim terenie w dniach od 8 do 9 sierpnia. Na torze w Poznaniu odbędzie się tym samym czwarta seria tegorocznego Kia Lotos Race.

Fot. Kia Lotos Race

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-06-22 22:23:48
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Kia-Lotos-Race--Tokar-wraca-na-swoje-miejsce

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt