Kia Lotos Race 5 runda w Most, Czechy

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Lotos Race 5 runda w Most, Czechy
Za nami kolejna już piąta i zarazem przedostatnia runda tegorocznego sezonu Kia Lotos Race. Tym razem rywalizacja miała miejsce na czeskim torze w Most. Mimo słonecznej pogody na obiekcie podczas wyścigu panowały tylko 19 stopni. Dotychczasowy lider oraz zwycięzca sześciu wyścigów, tym razem tak jak podczas poprzedniego weekendu Kia Lotos Race, nie był wstanie zapisać na swoje konto kolejnych wygranych. Utrzymał jednak pozycję lidera w klasyfikacji generalnej dzięki zdobyciu drugiego oraz siódmego miejsca. Tym razem na najwyższym schodku na podium pierwszego wyścigu stanął 14 letni Bartosz Paziewski, a podczas drugiej rywalizacji Kamil Sarafin.


Fot. Kia Lotos Cup

Rozpoczynający wyścig na torze Most był dla Bartosza Paziewskiego pierwszym sukcesem podczas w tego rocznym sezonie Kia Lotos Race. Najwyższą lokatę na podium różniło zaledwie 20 cm ( 0,026s ). Przewagę którą wypracował młody kierowca nad dotychczasowym liderem Karolem Urbaniakiem. Ostatnie miejsca na podium pierwszego wyścigu, ze stratą 4 sekund zajął Damian Litwinowicz. Drugi wyścig zakończył się po myśli Kamila Sarafina. Drugą lokatę zajął Tomasz Magdziarz, ostatnie miejsce przypadło Pawłowi Wysmykowi. Mimo braku wygranej Karol Urbaniak umocnił się na pozycji lidera i może już teraz po cichu cieszyć się z tytułu. Na drugie miejsce w klasyfikacji wskoczył Paweł Wysmyk. Kolejny wyścig odbędzie się po raz pierwszy na znanym torze wyścigowym F1 Monza we Włoszech. Tor będzie gościł sportowe Kia Picanto w dniach od 30.09 do 1.10.

Fot. Kia Lotos Cup

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-09-15 13:32:00
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Kia-Lotos-Race-5-runda-w-Most--Czechy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt