Porsche 911 GT3 RS w wersji na tor wyścigowy

Rozmiar tesktu A A A
-
Porsche 911 GT3 RS w wersji na tor wyścigowy
Porsche 911 GT3 RS to najszybszy seryjnie produkowany samochód niemieckiego producenta samochodów sportowych Porsche. Teraz ta wersja samochodu otrzyma swój wariant przeznaczony na tor wyścigowy, do serii wyścigowej GT3. Nazwa modelu to Porsche 911 GT3 R, auto spełnia wszystkie wymogi licencyjne aby startować w sezonie 2019 w serii GT3. Samochód wobec wersji ulicznej zyskał dodatkowe 30 KM mocy, a więc w samochodzie znalazł się 550 konny silnik o pojemności czterech litrów w układzie V6.


Fot. Porsche

Porsche 911 GT3 R otrzymało sześciobiegową przekładnię sekwencyjną. Aby zaspokoić duże zapotrzebowanie auta na paliwo, bak powiększony został do 120 litrów. Niemiecki sportowiec otrzymał ponadto dwa wlewy paliwa, tak aby w zależności od kierunku w jakim odbywa się wyścig, zawsze wygodnie było zatankować auto. Samochód w wersji przeznaczonej na tor wyścigowy może ponadto pochwalić się kolejnymi modyfikacjami. Auto dysponuje jeszcze bardziej precyzyjnym układem hamulcowym, wszystko dzięki nowym i większym tarczom hamulcowym.

Fot. Porsche

Porsche dopracował ponadto i tak już bardzo dobrą aerodynamikę samochodu. Wewnątrz samochodu znalazły się nowe sportowe fotele. Po raz pierwszy Porsche 911 przeznaczone do serii GT3 może pochwalić się klimatyzacją. Cena samochodu Porsche 911 GT3 R wynosi 459 000 Euro. Pierwsze modele do swoich klientów trafią w grudniu 2018 roku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-05-16 10:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Porsche-911-GT3-RS-w-wersji-na-tor-wyscigowy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt