Przedostatnie starcie w Volkswagen Golf Cup

Rozmiar tesktu A A A
-
Przedostatnie starcie w Volkswagen Golf Cup
W niedzielę odbyła się przedostatnia runda Volkswagen Golf Cup. Na torze Automotodrom w Czechach miała miejsce piąta runda w tegorocznej rywalizacji. Jeffrey Kruger, aktualny lider klasyfikacji nie był w stanie rozbudować swojej przewagi nad drugim kierowcą, wręcz przeciwnie stracił aż 16 punktów. Teraz jego przewaga nad Dylan Pererira wynosi zaledwie 46 punktów. Także walka o pierwsze miejsce w Volkswagen Golf Cup będzie trwać aż do ostatniego metra w Poznaniu.


Fot. Volkswagen Golf Cup

Kwalifikacja do pierwszego wyścigu na torze Automotodrom zakończyła się niespodziewanie. Pierwsze miejsce i zarazem start z pole position przypadło Fińskiemu kierowcy Simo Muhonen, którego wyniki nie wskazywało by na taką możliwość. Potwierdził to już na samym początku wyścigu tracąc szybko swoją pozycję. Kończąc wyścig poza podium na czwartym miejscu. Pierwsze miejsce tym razem przypadło polskiemu kierowcy Michałowi Gadomskiemu. Dzięki swojej wygranej, stał się pierwszym polskim kierowcą w tym sezonie, który wgrał rywalizację w Volkswagen Golf Cup. Za nim na drugim miejscu znalazł się Marcus Fluch. Na ostatnim miejscu podium widniało nazwisko Pereira, który w pierwszym wyścigu był w stanie odrobić 8 punktów straty wobec prowadzącego Krugera w klasyfikacji generalnej.

Fot. Volkswagen Golf Cup

Drugi wyścig rozpoczął się tradycyjnie od przetasowania czołówki. Na pole position tym razem znalazł się Dylan Pereira. Zawodnik skorzystał z tej okazji i doprowadził do swojego drugiego zwycięstwa w tym sezonie. Mocno zagrożony Jeffrey Kruger tym razem nie odpuścił i przebił się do czołówki tak aby zakończyć wyścig na drugiej lokacie. Zmniejszając przy okazji wymiar wygranej drugiego kierowcy w klasyfikacji generalnej. Na trzecim miejscu podium znalazł się Marcus Fluch, który finalnie poprawił swoją pozycję startową o jedno oczko. Odrabiając stratę 8 punktów nad czwartym w klasyfikacji Michałem Gadomskim. W przypadku tych dwóch kierowców różnica punktowa pozwala na zamianę się pozycjami.

Fot. Volkswagen Golf Cup

Kolejna rywalizacja odbędzie się za dwa tygodnie 02-04 października, na torze w Poznaniu. Zawodnik z RPA ma teoretycznie możliwość zapewnienia sobie wygranej w klasyfikacji generalnej już podczas pierwszego wyścigu. Aby to dokonać podczas pierwszego wyścigu musiał by zdobyć 5 lub więcej punktów niż jego przeciwnik.

Fot. Volkswagen Golf Cup

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-09-21 01:37:22
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Przedostatnie-starcie-w-Volkswagen-Golf-Cup

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2022 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt