Sebastian Ogier umacnia się na pozycji lidera

Rozmiar tesktu A A A
-
Po wyścigu WRC na Korsyce wyłania się powoli lider tego sezonu Sebastian Ogier. Francuski kierowca po zakończeniu rywalizacji w barwach Volkswagen. Przesiadł się do Forda, z którym radzi sobie tylko trochę gorzej niż z niemieckim samochodem. Jak na razie zdobył on jedną wygraną, podczas pierwszego wyścigu aktualnego sezonu. Jednak każdą rywalizację zakończył na podium. Podczas wyścigu na Korsyce francuski kierowca zajął drugie miejsce. Pierwsze z przewagą 54,7 sekundy przypadło kierowcy z belgi w koreańskim samochodzie Hyundai i20 Thierry Neuville. Ostatnie miejsce na podium zdobył hiszpański kierowca Dani Sordo. Kolejny weekend wyścigowy serii WRC już za trzy tygodnie w Argentynie.