Bezpieczny Opel Mokka

Rozmiar tesktu A A A
-
Bezpieczny Opel Mokka
Najnowszy kompaktowy SUV niemieckiego producenta, ma nie tylko zachwycać swoimi warunkami jezdnymi, ale także być jednym z najbezpieczniejszych samochodów tego segmentu. Opel Mokka został wyposażony w wiele nowoczesnych rozwiązań, które mają mu w tym pomóc.


Jednym z nich jest OpelEye - system wyposażony w kamerę, która umieszczona została pomiędzy szybą przednią, a lusterkiem wstecznym. Komputer przechwytuje obraz z kamery, dzięki czemu może rozpoznawać znaki oraz informować kierowcę o ograniczeniach. Drugą cechą OpelEye jest kontrola pasa ruchu - gdy zmieniamy pas bez kierunkowskazu, komputer ostrzega nas o tym. Kolejną funkcją systemu jest ostrzeganie przed kolizją czołową - rozpoznawane są zarówno ruchome, jak i nieruchome obiekty.

Kolejne wyposażenie, które zwiększa bezpieczeństwo i zostało zastosowane w Oplu Mokka, to między innymi wspomaganie ruszania pod górę i kontrola zjazdu ze wzniesień. Swoje miejsce w samochodzie znalazły także bi-ksenonowe reflektory adaptacyjne. Ich dużym atutem jest automatyczne dostosowywanie poziomu oświetlenia, w zależności od warunków atmosferycznych. Ponadto system ten dostosowuje światła drogowe tak, aby nie oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-09-20 16:52:35
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Bezpieczny-Opel-Mokka

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt