Rajd Polski dla niemieckiego zespołu

Rozmiar tesktu A A A
-
Rajd Polski dla niemieckiego zespołu
Niemiecki producent samochodów Volkswagen zdominował rajdy WRC sportową odmianą modelu Polo i od kilku lat wygrywa niemal wszystkie wyścigi. Nie było inaczej także podczas rajdu Polski. Gdzie na pierwszym miejscu podium stanął Mikkelsen kierowca Volkswagena. Dla którego było to przy okazji drugie zwycięstwo w cyklu WRC w karierze. Kolejny pewnie wygrany rajd dodatkowo umocniły niemieckiego producenta w prowadzeniu w klasyfikacji producentów. Jednak Volkswagen nie może spać spokojnie tuż za nim czyha koreański Hyundai, który z roku na rok przygotowuje coraz lepsze odmiany sportowego modelu i20.


Fot. rajdpolski.pl - Marcin Kaliszka

Polski cykl rajdu WRC odbył się przy mocno zmiennej pogodzie. Nie zabrakło słońca, ani deszczu. Najlepiej w polskim cyklu WRC poradził sobie Norweg Andreas Mikkelsen, dla którego jest to dopiero druga wygrana w zawodach WRC. Dużo gorzej z trasą poradził sobie niekwestionowany lider od kilku sezonów Francuz Sebastian Ogier, który zajął dopiero 6 miejsce. Na podium obok Norwega na drugim stopniu podium stanął Estończyk Ott Tanak, który prowadził Forda Fiestę. Trzecie miejsce przypadło kierowcy Hyundai i20 Nowo Zelandczykowi Hayden Paddon.

Fot. rajdpolski.pl - Marcin Kaliszka

Mimo nie wygranego rajdu przez Sebastiana Ogiera, prowadzi on zdecydowanie nad drugim kierowcą klasyfikacji Andreassem Mikkelsenem. Francuski kierowca dotychczas zgromadził 143 punkty, Norweg ma na koncie dopiero 92 punktów. Najlepszy kierowca koreańskiego zespołu klasyfikuje się na trzeciej pozycji z 72 punktami. W kategorii producentów, Volkswagen zdobył już 198 punktów, zaś największy i najgroźniejszy rywal Hyundai 135. Kolejne wyścigi będą decydowały o przedwczesnej wygranej niemieckiego producenta lub bardzo ekscytującą gonitwę przez koreański zespół.

Fot. rajdpolski.pl - Marcin Kaliszka

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-07-05 01:52:22
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Rajd-Polski-dla-niemieckiego-zespolu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt