Toyota ponownie zwycięża wyścig Le Mans 24h

Rozmiar tesktu A A A
-
Toyota ponownie zwycięża wyścig Le Mans 24h
Wyścig Le Mans należy do najbardziej rozpoznawalnych rywalizacji długodystansowych na świecie. W tym roku ponownie na pierwszym miejscu podium znalazła się ekipa Toyoty. Także drugie miejsce przypadło japońskiemu producentowi, idealnie na pożegnanie rywalizacji w dotychczasowej klasyfikacji LMP1. Za sterem pierwszego bolidu na mecie znalazła się ekipa kierowców, którzy zbierali doświadczenie już w F1 w tym także mistrz tej rywalizacji Fernando Alonso. Pozostali kierowcy to Sebastian Buemi oraz Kazuki Nakajima. Dla Hiszpana to już drugie zwycięstwo w Le Mans. Druga ekipa producenta Toyota z mniejszymi nazwiskami w sportach motorowych Mike Conway, Kamui Kobayashi oraz Jose Maria Lopez. Tak naprawdę to druga ekipa miała większe szanse na zwycięstwo w grupie LMP1. Jednak godzinę przed zakończeniem rywalizacji, prowadzący w rywalizacji bolid Toyoty wezwany został dwa razy pod rząd do alei serwisowej z powodu awarii opony. Skorzystała z tego ekipa z Fernando Alonso jako kierowca.


Fot. Toyota

Japońskie ekipy Toyoty nie miała większej rywalizacji w tegorocznej edycji, najgroźniejsza ekipa Porsche wycofała się z wyścigu. Pozostawiając pewną wygraną w grupie LMP1 Toyocie. W pozostałych grupach najlepsi okazali się: LMP2 - Signatech Alpine Matmut ( Alpine A470 - Gibson) , LMGTE Pro - AF Corse ( Ferrari 488 GTE EVO ), LMGTE Am - Team Project 1 ( Porsche 911 RSR ). W tym roku nie zabrakło także polskiego akcentu w Le Mans. Polska Ekipa nie wywalczyła dobrego miejsce, jednak co ważniejsze udało jej się przetrwać 24 godziny. W następny roku Le Mans czekają wielkie zmiany. Najważniejsza to brak klasyfikacji LMP1, z rywalizacji wycofują się amerykańscy producenci. Tak więc nie zobaczymy już takich modeli jak Ford GT lub Corvette. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Toyota, która pozostaje w nowej najwyższej grupie w Le Mans na następny rok otrzyma kilka nowych rywali. Na torze pojawią się na przykład Koennigegg oraz Aston Martin Vaklkira, być może jeszcze inne mocne marki.

Fot. Toyota

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-06-18 14:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Toyota-ponownie-zwycieza-wyscig-Le-Mans-24h

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt