Volkswagen Castrol Cup nowy sezon rozpoczęty

Rozmiar tesktu A A A
-
Pierwsza seria wyścigów Volkswagen Castrol Cup została rozpoczęta na torze Oschersleben w Niemczech. Tak jak w poprzednich sezonach rywalizacja podzielona została na dwa wyścigi. Co oznacza że każdy kierowca jednego dnia może zdobyć nawet 50 punktów. Po pierwszej serii prowadzenie w klasyfikacji generalnej przejął Marcus Fluch, który podczas pierwszej serii był pierwszy po drugiej drugi, co przełożyło się na 46 punktów. Kolejne miejsce w klasyfikacji przypadło na Jeffreya Krugera, który traci zaledwie 2 punkty do pierwszego kierowcy.

Pierwszy wyścig wygrał Marcus Fluch, aktualny lider klasyfikacji generalnej po jeden serii wyścigów. Wyścig odbył się przy słonecznej pogodzie, rywalizacja toczyła się do samego końca. Miedzy pierwszy a drugim miejscem decydowała zaledwie jedna sekunda. Najlepszą z dwóch uczestniczących kobiet została Małgorzata Rdest, zawodniczka która za tydzień będzie także reprezentować Polskę w Audi TT Cup została 8.

Drugi wyścig nadal rozgrywany był przy ładnej pogodzie. Najlepszym z zawodników tym razem został zawodnik z RPA Jeffrey Kruger. Tuż za nim przez linię mety przejechał pierwszy zawodnik pierwszego wyścigu niedzielnego. Nieco gorzej tym razem poradziła sobie najlepsza z zawodniczek kończąc na 12 pozycji.