Cztery nowości rynkowe pod lupą EuroNCAP

Rozmiar tesktu A A A
-
Cztery nowości rynkowe pod lupą EuroNCAP
EuroNCAP wziął pod lupę cztery nowości, które już są lub za kilka tygodni pojawią się na europejskich ulicach. Pokazać się ze swojej najbezpieczniejszej strony tym razem mogły: Renault Espace, Suzuki Vitara, Fiat 500X oraz Mazda 2. Dwa samochody zaliczyły postawione przed nimi zadanie na 5 gwiazdek, a dwa pozostała tylko na 4. Od tego roku EuroNCAP podniósł mocno poprzeczkę, co widać było już po ostatnich testach. Gdzie popularny sportowy samochód TT marki Audi też musiał zadowolić się tylko z 4 gwiazdkami.


Fot. EuroNCAP

Pełną pulę zgarnęły dwa większe samochody, które zmierzyły się z twardymi przeszkodami. Najlepiej podczas testów spisał się Suzuki Vitara dając bezpieczeństwo w 89% dla dorosłych, 85% dla dzieci, 76% dla pieszych, zaś zaawansowane systemy aktywnego bezpieczeństwa ocenione zostały na 75%. Trochę gorzej w ochronie dorosłych spisał się największy rodzinny Renault, osiągając wynik w tej dziedzinie na poziomie 82%. Jak przystało na rodzinny samochód 89% w ochronie dzieci jest bardzo dobrym wynikiem. Także pieszy może czuć się bezpieczniej podczas wypadku z tym samochodem, 70%. Nowoczesne rozwiązania, które aktywnie wspierają kierowce ocenione zostały na 80%.

Fot. EuroNCAP

Gorzej wypadły w tym kompaktowe samochody. W przypadku Fiata nie można mówić o wpadce pasywnego bezpieczeństwa 86% dorośli, 85% dzieci oraz 74% piesi. Słabą stroną Fiata okazały się aktywne systemy bezpieczeństwa, które niestety ale ściągnęły całkowity wynik włoskiego reprezentanta do 4 gwiazdek osiągając zaledwie 64% w tej dziedzinie.

Fot. EuroNCAP

Także Mazda nie może uznać tego testu do najbardziej udanych. Małe wymiary samochodu, dają duży poziom bezpieczeństwo dorosłym 86% oraz przechodniom 84%. Trochę gorzej mają dzieci z wynikiem 78%, co też nie jest najgorszym wynikiem. Ale tak jak u włoskiego Fiata, słabą stroną okazały się aktywne systemy bezpieczeństwa i brak między innymi systemu do automatycznego hamowania w przypadku napotkania przeszkody. Co skłoniło EuroNCAP do przyznania japońskiemu samochodu tylko 64% w tej dziedzinie.

Fot. EuroNCAP

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-04-22 20:57:43
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Cztery-nowosci-rynkowe-pod-lupa-EuroNCAP

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt