Infiniti Q30S, niemiecka myśl japońskie wykonanie cz.I

Rozmiar tesktu A A A
-
Infiniti Q30S, niemiecka myśl japońskie wykonanie cz.I
Najświeższy model w ofercie japońskiego producenta premium Infiniti Q30 dostępny jest na światowym rynku od kilku miesięcy. Samochód ten jest aktualnie najmniejszym oferowanym pojazdem w portfolio Infiniti. Silne powiązania z takimi markami jak Nissan oraz Renault nie przeszkodziły Infiniti w zaciągnięciu pomocy z całkowicie innej strony. Dzięki temu, w przypadku Infiniti Q30 do czynienia mamy mocno z Niemiecką konstrukcją, która pod wieloma względami została dopracowana oraz dopieszczona. Sam samochód jak przystało na pojazd segmentu premium, zapewnia bardzo wysoki poziom komfortu oraz najświeższe rozwiązania technologiczne. Do testów otrzymaliśmy najbardziej sportową wersję samochodu, Infiniti Q30S z turbodoładowanym czterocylindrowym silnikiem o pojemności dwóch litrów oraz mocy 211 KM.


Fot. mój-samochód.pl

Model Infiniti Q30S odróżnia się znacząco od Q30. Jak sama nazwa wskazuje testowany przez nas model ma być małą sportową bestią. Wpływ mają na to nie tylko osiągi ale także wygląd pojazdu. Infiniti Q30S otrzymało obniżone o 1.5 cm zawieszenie, co ma na celu poprawienia właściwości jezdnych oraz samego stylu prowadzenia samochodu. Testowany przez nas Infiniti Q30S wyposażony był w turbodoładowaną czterocylindrową jednostkę benzynową produkcji Mercedesa. Silnik w testowanym modelu dysponował 211 KM moc, zaś maksymalny moment obrotowy wynosił 350 Nm. Siła jednostki przekazywana była poprzez 7 biegową automatyczną przekładnię na wszystkie cztery koła. Trzy tryby jazdy pozwalały ustalić zachowanie skrzyni biegów, na sportowe szaleństwa, ekonomiczną miejską jazdę czy też manualne, na własne życzenie. Dzięki wbudowanym manetką przy kierownicy istniała także możliwość manualnej zmiany biegów w odpowiednim momencie.

Fot. mój-samochód.pl

Infiniti Q30S mimo dużego pokrewieństwa technicznego z Mercedesem GLA odróżnia się wizualnie pod każdym względem. Japoński producent w tym punkcie pokazał jak produkuje się ładniejsze, bardziej sportowe i funkcjonalne samochody. Infiniti Q30S to wyróżniająca się edycja w nowej rodzinie samochodów Q30. Testowany przez nas model otrzymał spory sportowy lifting. Oprócz obniżonego zawieszenia, na nadwoziu pojawiło się wiele dodatkowych elementów, wskazujących oraz uwypuklających sportową duszę wersji samochodu. Są to między innymi dodatki wpływające na aerodynamikę Infiniti Q30S. Do tego doszły także duże 19” sportowe felgi ze specyficznym fioletowym wykończeniem.

Fot. mój-samochód.pl

Wnętrze testowanego Infiniti Q30S mimo swoich typowych sportowych walorów, wykonana została tak aby dawać poczucie komfortu. Elementy plastikowe nalezą do najbardziej rzadkich spotykanych materiałów wewnątrz samochodu. Cały kokpit obszyty został wysokogatunkowym alcantarą. Oprócz walorów wizualnych materiał ten ma także właściwości funkcjonalne. Na siedzeniach wykorzystany został on w miejscach bezpośredniego kontaktu człowieka z samochodem. Materiał ten przyczynia się między innymi do tego, że podczas jazdy wszystkie osoby mocno przywarte są do siedzeń. Po bokach fotelach zarówno z przodu jak też z tyłu znalazły się elementy ze sztucznej skóry. Mimo swoich sportowych walorów, pomyślano także o dzieciach, samochód wyposażony został w system ISOFIX, do łatwego montowania fotelików. Środek kokpitu zdobi duży dotykowego ekran, na którym wyświetlane są wszystkie najważniejsze informacje na temat samochodu, jak też niezbędne informacje oraz mapa z nawigacją.

Fot. mój-samochód.pl

Wyposażenie standardowe w testowanym Infiniti Q30S było lekkim zaskoczeniem. Głównie spowodowana lekką niespójnością. Po jednej stronie mamy zaawansowany system multimedialny oraz aktywne systemy bezpieczeństwa. Tak więc do czynienia mieliśmy zdecydowanie bardzo dobrze wyposażoną wersją samochodu. Jednak brakowało takich rzeczy jak bez kluczykowe uruchamianie silnika czy też brak elektrycznego sterowania siedzenia przynajmniej kierowcy – elementy wyposażenia, które w samochodach premium w dzisiejszych czasach raczej powinny być standardem.

Link do części II
Infiniti Q30S, niemiecka myśl japońskie wykonanie cz.II

Link do Galerii
Test samochodu Infiniti Q30S nadwozie
Test samochodu Infiniti Q30S wnętrze
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-26 23:44:29
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Infiniti-Q30S--niemiecka-mysl-japonskie-wykonanie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt