Powiew świeżości w modelach Chevroleta

Rozmiar tesktu A A A
-
Powiew świeżości w modelach Chevroleta
Na tegoroczne targi w Paryżu firma Chevrolet przygotowała kilka nowości. Oprócz premiery najnowszego modelu Trax, aktualna oferta amerykańskiego producenta została lekko odświeżona. Dotyczy to aż 4 modeli, które są/będą dostępne między innymi na polskim rynku.


Jedną z nowości, które będzie można zobaczyć, jest wersja kombi rewelacyjnie sprzedającego się samochodu kompaktowego Cruze. Wraz z jego premierą sprzedażową w znanych już wersjach, pojawi się kilka nowych rozwiązań. Bogatsze warianty wyposażeniowe otrzymają między innymi system MyLink, który wyświetla zawartość smartfona na 7-calowym dotykowym ekranie. Ponadto Cruze ma miećodświeżoną gamę silników. Do aktualnych 2 benzynowych silników dojdzie nowa, turbodoładowanajednostka 1.4 i wysokoprężny silnik o pojemności 1.7l. Natomiast aktualny motor 2.0 zostanie zastąpiony ulepszoną jednostką.

Najmniejszy spośród Chevroletów model Spark został poddany gruntownemu faceliftingowi. Zmiany widać przede wszystkim w kilku przeprojektowanych elementach, takich, jak dwuczęściowa osłonia chłodnicy, przedni zderzak oraz klosze reflektorów i lamp przeciwmgielnych. W tylnej części samochodu zamontowano trzecie światło stopu, wykonane w technologii LED. Dokładniej znajduje się ono w spoilerze, umieszczonym jest lekko nad szybą bagażnika. Kolejną zmianą są nowe, 14 i 15-calowe obręcze aluminiowe.

Oprócz Cruza nowy silnik otrzymał także największy z Chevroletów dostępnych na europejskim rynku . Malibu, bo o nim mowa, dostępny będzie z nowym, 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym. Wprowadzenie tego silnika wiąże się także z udostępnieniem automatycznej skrzyni biegów, która będzie ponadtodostępna w wersji benzynowej.

Kolejną nowością stanie się turbodoładowany silnik w modelu Orlando. Jednostka o pojemności 1.4l będzie miała moc 140KM i generowała 200 Nm momentu obrotowego. Do jej kontrolowania dostaniemy 6-biegową skrzynię. Pozostałe 2 jednostki będzie można doposażyć w system Start/Stop.

Intensywne odświeżanie linii modelowej i mocna promocja nowych modeli Chevroleta już teraz daje pierwsze efekty. Udział marki w poszczególnych segmentach na całym europejskim rynku intensywnie rośnie, mimo, że duża ilość producentów ma wyniki ujemne wobec poprzedniego roku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-08-28 12:46:34
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Powiew-swiezosci-w-modelach-Chevroleta

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt