Nowe wyniki EuroNCap, tych Audi raczej się nie spodziewał

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowe wyniki EuroNCap, tych Audi raczej się nie spodziewał
Wszystko poniżej 5 gwiazdek w testach zderzeniowych niezależnego instytutu EuroNCap w samochodach marek premium to jak uderzenie poniżej pasa. Raczej też trudno aby samochód, którego wartość przekracza grubo ponad 100 tyś zł, mógł uzyskać słaby wynik. A jednak stało się, Audi po wielu latach nieskazitelnych 5 gwiazdkowych wyników otrzymał tylko 4 swoim nowym TT. Poza niemieckim modelem do testu przystąpiły także bliźniacze modele z różnica znaczka na masce Renault Trafic oraz Opel Vivaro. Po raz pierwszy zastosowany został także nowy test, polegający na zderzeniu ze ścianą, a wiec równomierne rozdysponowanie całej energii na konstrukcje samochodu.


Fot. Euro NCAP

Niezależny instytut EuroNCap znalazł wiele braków w Audi TT, które przyczyniły się do tego że samochód musiał odejść z kwitkiem. Najlepszy wynik samochód uzyskał w przypadku zderzeniem pieszych, jednak w przypadku bezpieczeństwa małych dzieci już tak dobrze nie wyglądało. Brak wielu systemów bezpieczeństwa albo jako wyposażenie standardowe lub też opcjonalne, także nie pozwoliły samochodu dobrze wypaść. Słabo także Audi TT wypadł w ochronie dorosłych w takich miejscach jak ochrona klatki piersiowej i szyi.

Fot. Euro NCAP

Drugi a zarazem trzeci testowany model to Renault Trafic i Opel Vivaro. Bliźniacze konstrukcja o zbliżonym do siebie wyposażeniu, zdołała zdobyć maksymalnie trzy gwiazdki. Głównymi sprawcami tak niskiej oceny to słaba ochrona dorosłych oraz pieszych. Systemy bezpieczeństwa, które mogły by pomóc pojeździe też nie wypadły najlepiej. Jedynie ochrona dla dzieci i małych pasażerów była nad wymiernie pozytywna wobec wszystkich innych uzyskanych wyników.mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-02-28 15:49:08
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowe-wyniki-EuroNCap--tych-Audi-raczej-sie-nie-spodziewal

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt