Samochód z Polski z 4 gwiazdkami podczas testów Euro NCAP

Rozmiar tesktu A A A
-
Samochód z Polski z 4 gwiazdkami podczas testów Euro NCAP
W dniu dzisiejszym Europejska organizacja sprawdzająca bezpieczeństwo samochodów Euro NCAP udostępniła wyniki testów czterech nowych pojazdów. W zderzeniach z twardymi przeszkodami zmierzyło się dwóch przedstawicieli z Niemiec oraz dwóch z Japonii. Jeden z testowanych samochodów montowany jest w Polsce, Volkswagen Caddy. Pozostałe samochody to Audi A4 w sedanie, Honda Jazz oraz Honda HR-V. Z wszystkich testowanych samochodów tylko Caddy otrzymał 4 gwiazdki. Pozostałe samochody spisały się na piątkę.


Fot. Euro NCAP

Montowany w polskich zakładach Volkswagena, Caddy nie dał rady udźwignąć bardziej restrykcyjnych testów, które obowiązują od tego roku zdobył tylko 4 gwiazdki. Samochód najgorzej spisał się w ochronie pieszych wynik na poziomie 58% nie dawał nawet iluzjonistycznych szans na lepszy wynik. Nawet jak bezpieczeństwo pasażerów dorosłych wyniosło 84%, a dzieci 78%. Na słaby wynik samochód dodatkowo zapracował nie posiadając wielu aktualnie już standardowych systemów aktywnego bezpieczeństwa. W tej grupie samochód zdołał zdobyć mimo to 68%.

Fot. Euro NCAP

Kolejny niemiecki samochód Audi A4, zdecydowanie lepiej sobie poradził niż na początku roku testowany TT. Uzyskanie 5 gwiazdek nie sprawiło temu pojazdu żadnych problemów. 90% w zakresie ochrony pasażerów dorosłych oraz 87% w przypadku młodszych zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Także piesi mogą w przypadku uderzenia przez ten samochód wyjść z całości bez szwanku. Nie najlepiej jak na klasę premium spisał się Audi A4 w zakresie aktywnych systemów bezpieczeństwa, w tym zakresie zdobył 75%.

Fot. Euro NCAP

Bez większego problemu 5 gwiazdek zdobyły dwa japońskie samochodu. Miejski Jazz mimo niższej pozycji siedzenia mógł pochwalić się większym poziomem bezpieczeństwa niż jego bratni model HR-V. W przypadku ochrony dorosłych samochód zdobył 93% ( Jazz ) wobec 86% ( HR-V ). Bez zmian było także w przypadku ochrony młodszych pasażerów. Dla niżej zawieszonego japońskiego pojazdu Jazz 86% wobec 79%. Dopiero w zakresie ochrony pieszych samochody wypadły na podobnym poziomie. Model Jazz był tylko lepszy o jeden punkt procentowy 73% wobec 72%. Przez to że mamy do czynienia z modelem bardzo do siebie podobnym konstrukcyjnie. Honda wyposażyła te dwa samochody, w takie same rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa aktywnego. W tej dziedzinie wykonanych badań japońskie samochody zdobyły 71%.

Fot. Euro NCAP

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-11-04 23:36:58
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Testy-samochodow/Samochod-z-Polski-z-4-gwiazdkami-podczas-testow-Euro-NCAP

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt