Sportowe i kompaktowe takie jest Audi RS3

Rozmiar tesktu A A A
-
Sportowe i kompaktowe takie jest Audi RS3
Jeden z najbardziej popularnych modeli w ofercie niemieckiego producenta to model Audi A3. Samochód występuje też w wersji RS3, co tylko może oznaczać dużo mocy i rewelacyjne przyspieszenie. Niemyccy inżynierowie wyciągnęli z 2.5 litrowego silnika TFSI, który wyposażony jest w turbosprężarkę moc 400 KM. Maksymalny moment odwrotowy dostępny jest już od 1 700 obrotów i osiąga 480 Nm. We współpracy z automatyczną skrzynią biegów S Tronic z siedmioma przełożeniami, Audi RS3 przyspiesza w 4,1 sekundach do 100 km/h. Standardowo blokada prędkości jest na poziomie 250 km/h, jednak na życzenie można ją podnieść do 280 km/h. Napęd przekazywany jest na wszystkie cztery koła. Mimo tak dużej mocy samochód według standardowego badania NEDC ma spalać w trybie mieszanym tylko 8,3l na 100 km. W dzisiejszych sportowych samochodach nie tylko moc ma znaczenie. Mimo typowo sportowej klienteli, auto nie odróżnia się pod kątem komfortu oraz wyposażenia od pozostałych pojazdów z rodziny Audi A3. Tak też do dyspozycji mamy modem LTE, 7 calowy dotykowy centralny ekran czy też 12,3 calowy panel zamiast deski rozdzielczej. Za odpowiednie nagłośnienie odpowiada firma premium Bang & Olufsen Sound System. Audi RS3 oferowane jest w dwóch wersjach nadwozia: limuzyna oraz hatchback.


Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-28 07:17:17
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Sportowe-i-kompaktowe-takie-jest-Audi-RS3

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt