20 Piknik Naukowy z dwiema innowacyjnymi Toyotami w tle

Rozmiar tesktu A A A
-
20 Piknik Naukowy z dwiema innowacyjnymi Toyotami w tle
Toyota weźmie udział w 20 pikniku naukowym, który odbędzie się w tą sobotę na stadionie narodowym. Przewodnim tematem tego cyklu pikniku to związek nauki ze zdrowiem. Z tej okazji odwiedzającym stadion będą mogli zobaczyć dwa innowacyjne samochody z oferty japońskiego producent. Pierwszy model to Toyota Mirai, pierwszy masowo produkowany samochód napędzany wodorem. Emisja spalin zastąpiona zostało parą wodną, która wytwarzana jest podczas spalania wodoru. Drugi z modeli to najnowszej już czwartej generacji Toyota Prius. Samochód ten był początkiem rewolucji samochodów hybrydowych. Najnowsza generacja samochodu nadal przebija szlaki tej tego połączenia silnika elektrycznego z tradycyjnym spalinową jednostką, obniżając poziom emisji szkodliwych spalin do minimum. Oba modele stanowią prym z zakresie eliminacji emisji spalin, co pozytywnie odbije się na zdrowiu ludzi oraz przyrodzie. Oprócz pokazowego modelu, odwiedzający będą mogli zobaczyć jak działa cały proces przekształcania wodoru w energie do zasilania samochodu. Dla najmłodszych uczestników pikniku Toyota przygotowała liczne nagrody i konkursy.


Fot. Toyota

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-06 22:25:11
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/20-Piknik-Naukowy-z-dwiema-innowacyjnymi-Toyotami-w-tle

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt